Po przetargu na remonty dróg

411x0_as-roboty-drogowe-2W ciągu niespełna trzech miesięcy gmina Nowodwór wyremontuje siedem odcinków dróg. Prace będą kosztować ponad 1 milion 300 tysięcy złotych, które będą pochodzić z budżetu gminy.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na przebudowę drogi w Grabowie Ryckim, Grabowie Szlacheckim, Niedźwiedziu, Zawitale oraz w Urszulinie (Kolonia Sosnówka), między Wrzosówką a Jakubówką i obok hydroforni w Trzciankach.

W trzech ostatnich przypadkach drogowcy, oprócz położenia nowej asfaltowej nawierzchni mają również wykonać podbudowę. Najdłuższe fragmenty, o długości prawie 1 kilometra każdy, będą wykonane w Grabowie Szlacheckim, między Wrzosówką a Jakubówką oraz w Niedźwiedziu.

Pierwotnie prace te nie były planowane na ten rok, ale pojawiły się pieniądze, które samorządy gminny i powiatowy chciały wcześniej przeznaczyć na inwestycje współfinansowane z budżetu państwa. W związku z tym, że dotacji nie udało się pozyskać rada gminy postanowiła przeznaczyć te fundusze na remont wymienionych dróg o łącznej długości ponad 4,5 kilometra.

Wszystkie mają być być gotowe do 19 października.


(fot. pixabay.com)