Podsumowanie akcji “ZNICZ” na drogach powiatu ryckiego

2Policjanci z ryckiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2017”. Przez ostatnie 7 dni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się drogami powiatu i odwiedzających groby bliskich. Był to dla nich okres wytężonej służby. Zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy oraz prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W ciągu 7 dni trwania akcji na terenie powiatu ryckiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w tym do 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby.

 

 

Akcja „Znicz” była okresem wytężonej pracy dla policjantów. Przez ostatnie 7 dni na drogach naszego powiatu mogliśmy zobaczyć większą niż zwykle liczbę patroli. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić znicz na grobach swoich bliskich, pokonywali niejednokrotnie wiele kilometrów. Działania policjantów wspierali również funkcjonariusze z Żandarmerii Wojskowej. Podczas wzmożonych kontroli drogowych sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. Reagowali na każde naruszenia przepisów prawa, szczególnie zwracali uwagę na te, które od lat są głównymi przyczynami wypadków. Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę, która wsiadła za kierownicę pod działaniem środków odurzających.

Niestety nie dla wszystkich ten czas okazał się bezpieczny. Na terenie powiatu ryckiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w tym do 3 wypadków, w których rannych zostały 4 osoby. Pogoda również nie sprzyjała kierowcom. Padający deszcz, ograniczona widoczność i śliska nawierzchnia powodowały, że poruszanie się po drogach było znacznie utrudnione. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w pierwszych dniach akcji „Znicz”, kiedy to warunki atmosferyczne dla uczestników ruchu drogowego były bardzo trudne.

KS

KPP RYKI