Podsumowanie działań „TRUCK&BUS”

357-126668„Truck&Bus” – to nazwa działań policjantów z ryckiej drogówki ze środy 16 maja br. Mundurowi skontrolowali ponad 50 samochodów ciężarowych i busów. Wśród nich było m. in. Iveco, którego kierowca przewoził ładunek ponad czterokrotnie przekraczający dopuszczalną ładowność tego pojazdu. Dla 20-letniego kierowcy kontrola zakończyła się wysokim mandatem i zakazem dalszej jazdy.

 

W środę 16 maja br. policjanci ryckiej drogówki prowadzili wzmożone działania pod nazwą “Truck&Bus”. Mundurowi częściej niż zwykle kontrolowali tego typu pojazdy, a szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych i busów. Kontrolowali je pod kątem wszelkich nieprawidłowości. Sprawdzali m. in. czy liczba znajdujących się w samochodach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym oraz sposób przewożonego ładunku i prawidłowość jego zabezpieczenia, urządzenia samoczynnie rejestrujące aktywność kierowców związaną z przestrzeganiem przez nich przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

Podczas środowych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 50 samochodów. W trakcie swojej pracy ujawniali nieprawidłowości dotyczące m. in. złego stanu technicznego pojazdów. Zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Wśród kierowców, na których skupiła się uwaga policjantów znaleźli się tacy, których pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu. Dla niektórych kontrola zakończyła się wysokim mandatem, czy zakazem dalszej jazdy. Z taką decyzją ze strony mundurowych spotkał się 20-latek z Kozienic, który poruszał się znacznie przeładowanym Iveco. Przewożony przez niego ładunek ponad czterokrotnie przekraczał dopuszczalną ładowność. Zamiast dopuszczalnych 800 kg. mężczyzna wiózł towar o wadze ponad 3300 kg.   

KS

KPP RYKI