POLICJANCI ROZMAWIALI O HANDLU LUDŹMI Z MŁODZIEŻĄ

Handel ludźmi jako problem współczesnego niewolnictwa – to temat spotkania policjantów z młodzieżą w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im Władysława Korżyka w Rykach. Mundurowi poruszyli ten ważny problem ostrzegając młodych ludzi przed obietnicą łatwego i szybkiego zarobku, która może okazać się oszustwem.uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

Ryccy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im Władysława Korżyka w Rykach po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami. Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Chęć zarobku i podróży powoduje, że to młodzi ludzie korzystają z ofert pracy za granicą, gdzie mogą zostać wykorzystani do niewolniczej pracy lub w celach seksualnych.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się m.in. czym jest handel ludźmi, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

 

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

KPP RYKI