Poszukiwany ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł, bo nie miał maseczki

Dęblińscy policjanci podjęli w czwartek interwencję wobec przechodnia, który poruszał się ulicami miasta, bez zakrycia ust i nosa w przestrzeni publicznej. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mieszkaniec Działdowa został zatrzymany i trafił do aresztu.

 

Mimo wprowadzancych zmian w przepisach dotyczących  zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem stanu epidemii, aktualne obostrzenia nadal obowiązują, a ich przestrzeganie jest kontrolowane przez policjantów.

Przekonał się o tym 41-latek, który w czwartek wieczorem w Dęblinie szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Po sprawdzeniu mieszkańca Działdowa w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe pięć miesięcy.

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI