Prawie jak strażak

411x0_turniej-pozarniczy2018-wojewodzki-dMikołaj Niedziela ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór kolejny raz potwierdził, że na temat pożarnictwa wie bardzo dużo. W czwartek 26 kwietnia wystartował w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”, w którym zajął bardzo wysokie piąte miejsce.

 

To wynik lepszy od ubiegłorocznego, gdy był szósty, a do ścisłego finału zabrakło mu zaledwie jednego punktu.

Podczas czwartkowych zmagań najlepsi uczniowie ze wszystkich powiatów województwa lubelskiego najpierw pisali test, składający się z 30 zadań. Mikołajowi z klasy VI SP w Grabowie Szlacheckim poszło bardzo dobrze, ponieważ zajmował czwarte miejsce, tracąc do pierwszego tylko pięć punktów. 

 

- Pięciu najlepszych uczestników awansowało do części ustnej konkursu. Tutaj jednak nie poszło mu już tak dobrze, bo otrzymał trudne pytania i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji. W kolejnych etapach rywalizacji, od szczebla szkolnego, przez gminny i powiatowy, a na wojewódzkim kończąc, Mikołaj wykazał się bardzo szeroką wiedzą z zakresu pożarnictwa i ochrony pożarowej, dlatego tegoroczny udział w konkursie jest dużym sukcesem – relacjonuje opiekun finalisty Gustaw Serafin. 

W nagrodę jego podopieczny otrzymał kamerę cyfrową.


(fot. ZSO Grabów Szlachecki)