Przebudowa stacji Lublin – zmiana organizacji ruchu pociągów na stacji Lublin od 1 marca br. po oddaniu do eksploatacji tymczasowego peronu nr 4

Przebudowa stacji Lublin – zmiana organizacji ruchu pociągów na stacji Lublin
od 1 marca br. po oddaniu do eksploatacji tymczasowego peronu nr 4

 

W związku z pracami remontowymi prowadzonymi na stacji Lublin nastąpią zmiany organizacyjne, od 1 do 10 marca z nowego tymczasowego peronu 4 tor nr 111 zostaną uruchomione pociągi w relacji Lublin – Lublin AIRPORT – Lublin.
Od 11 marca nastąpi zamknięcie drogi przejścia podziemnego (tunelu) i zmieni się droga dojścia do peronów 2 i 4. Oprócz pociągów odjeżdżających do Lublin AIRPORT większość pociągów w i z kierunku Chełma będzie odprawiana z toru 111
i przyjmowana na tor 111 przy peronie tymczasowym nr 4.
Aby dojść do pociągów odjeżdżających z peronu 4, podróżni z dworca muszą przejść oznakowaną drogą ul. Pocztową, dalej przejściem pod wiaduktem kolejowym
ul. Kunickiego i schodami w górę, natomiast podróżni przyjeżdżający i odjeżdżający
z kierunku miasta mogą korzystać z przystanków ZTM za wiaduktem na ul. Kunickiego od strony wejścia na peron 4.
W związku z dużymi zmianami i wymaganym czasem przejścia do tymczasowego peronu ( 12 – 15 min) zostanie zmieniony rozkład jazdy pociągów pozwalający na skomunikowanie pociągów na stacji Lublin.
W załączeniu schemat stacji Lublin z drogą dojścia do peronu nr 2 i 4.
Ze względu na powyższe zmiany prosimy podróżnych aby przed planowaną podróżą sprawdzili rozkład jazdy.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów będzie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozkład-pkp.pl. oraz na tablicach informacyjnych na stacjach i przystankach kolejowych.
Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów oraz schemat rozmieszczenia peronów na stacji Lublin i dróg dojścia wyznaczonych dla podróżnych znajdują się na stronie internetowej www.polregio.pl w informacjach dla podróżnych w aktualnościach w regionie.

mapa Lublin dworzec
***
Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 27%. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).
Szczegółowe informacje:
Zofia Dziewulska
Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tel. 695 317 076
e-mail: rzecznik.lublin@p-r.com.pl