Rodakom na Wschodzie

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim ponownie włącza się w akcję pomocy Polakom, mieszkającym na Wschodzie, organizowaną przez puławskie Stowarzyszenie “Przeszłość – Przyszłości”. Dary są zbierane do 4 grudnia.as12

Do tej pory w zbiórkę angażowali się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i nauczyciele oraz wiele innych osób, na co dzień niezwiązanych bezpośrednio ze szkołą. Dlatego pomysłodawcy akcji liczą na ich hojność także tym razem.

Do SP w Grabowie Szlacheckim można dostarczać m.in.: produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, w tym makarony, kasze, ryż, cukier, konserwy, słodycze, kakao czy kawa, a także książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci oraz maskotki.

 

Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a zbiórka z roku na rok jest coraz bardziej efektywna. Przed rokiem ofiarodawcy przekazali najwięcej trwałej żywności. Polacy z Białorusi i Ukrainy otrzymali również dużo maskotek i trochę książek, w tym “Quo Vadis”, “W pustyni i w puszczy” oraz inne pozycje, nie tylko Henryka Sienkiewicza.

Dary zebrane podczas tegorocznej akcji mają być przekazane za naszą wschodnią granicę przed świętami Bożego Narodzenia.

(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)