Rybacka niedziela na pikniku

Karp był głównym bohaterem “Pikniku integracyjnego promującego tradycje rybackie”, który w niedzielę 3 lipca odbył się w Nowodworze. To ta ryba była głównym elementem zarówno potraw, zgłoszonych do konkursu, jak i lokalnych przysmaków, serwowanych przez miejscowe koła gospodyń wiejskich.600x0_piknik-rybacki-w-nowodworze-end-1

Wybór karpia nie zaskakuje, ponieważ do bardzo smaczna i najbardziej popularna w naszej okolicy ryba. Goście niedzielnego festynu mogli skosztować m.in. karpia po staropolsku, karpia w miodzie, karpia na słodko, kilku rodzajów zup rybnych oraz wielu innych. Okazało się, że dania rybne cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ponieważ mieliśmy wielu gości m.in. z Ryk i wielu innych miejscowości – relacjonuje wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

 

Jednym z elementów niedzielnego pikniku był konkurs potraw rybnych, w którym wzięły udział wszystkie koła gospodyń wiejskich w gminie. Trzy pierwsze równorzędne nagrody przypadły KGW Grabów Rycki, KGW Niedźwiedź i KGW Nowodwór. Cztery pozostałe koła z Zawitały, Grabowa Szlacheckiego, Landa Wielkiego i Wrzosówki otrzymały wyróżnienia.

 

Miejscowe gospodynie dowiodły, że mają nie tylko zdolności kulinarne, ale również wokalne, ponieważ prezentacji rybnych wiktuałów towarzyszyły tradycyjne przyśpiewki, oczywiście o rybach.

Najmłodsi goście mogli za darmo korzystać ze strefy zabaw, w tym dmuchanych zjeżdżalni, a także kosztować waty cukrowej i chłodzić się lodami, a wszyscy goście oklaskiwać zespoły śpiewacze z Kawęczyna i “Czerniczanki” z sąsiedniej gminy Kłoczew oraz “Babeczki” z Zawitały i KGW Grabów Rycki z gminy Nowodwór.

W wieczornej części festynu publiczność bawił “Bayera”, a całość zakończyła zabawa z zespołem “Ever”.

Wakacyjna zabawa, którą zorganizowali wójt gminy Nowodwór oraz Lokalna Grupa Rybacka “W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”, była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze”.

IAS24

(fot. UG Nowodwór)