Śladami Wojtka-strażaka

411x0_przedszkolaki-ze-strazakiem-bNa książce Czesława Janczarskiego, zatytułowanej “Jak Wojtek został strażakiem” wychowało się kilka pokoleń czytelników. Czy w ich ślady pójdą przedszkolaki z Grabowa Szlacheckiego w gminie Nowodwór?

Na razie trudno o tym przesądzać, ale podstawowe informacje o pracy strażaka dzieci już mają. Przekazali im je funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, którzy odwiedzili maluchy. 

Na zaproszenie wychowawczyń Renaty Wójcik i Jadwigi Figacz strażacy opowiadali dzieciom jak wygląda ich służba, jak do niej trafili i jakie warunki trzeba spełniać, by włożyć mundur. Funkcjonariusze pokazali też jak działa kamera termowizyjna i do czego służy oraz
sprzęt i elementy wyposażenia strażaków, biorących udział w akcjach ratowniczych.

 

Przy okazji dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń, a jeśli się przytrafią, gdzie szukać pomocy i do czego służą numery alarmowe. 

Informacji było wiele, ale przedszkolaki słuchały prelekcji z zapartym tchem, a o ich zaangażowaniu i zainteresowaniu tematyką może świadczyć szereg pytań kierowanych do gości z PSP. 


(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)