Śpiewajmy maleńkiemu

a3Szkoła Podstawowa w Nowodworze gościła w środę 24 stycznia uczestników 13. Gminnego Konkursu Kolęd “Śpiewajmy maleńkiemu”. Najlepsi otrzymali w nagrodę medale i bilety do kina w Rykach.

 

a1Jury oceniało występy solistów i zespoły wokalne w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie, w której prezentowali się uczniowie klas I – III szkół podstawowych, jurorzy przyznali tylko jedną nagrodę dla Amelii Chadaj z SP w Niedźwiedziu. 

 

W kategorii uczniów z klas IV – VI pierwszą nagrodę zdobyła, także uczennica SP w Niedźwiedziu, – Paulina Orzoł, a kolejne miejsca zajęły Zuzanna Kulik z SP w Nowodworze i Emilia Barszcz z SP w Niedźwiedziu. Na wyróżnienie zasłużyła Kamila Gajaszek z SP w Grabowie Szlacheckim.

 

Najbardziej wyrównana rywalizacja była w najstarszej grupie wykonawców, czyli siódmoklasistów i gimnazjalistów, w której członkowie komisji przyznali po dwie nagrody ex aequo za drugie i trzecie miejsca. Najlepiej wypadła reprezentantka gospodarzy z SP w Nowodworze Aleksandra Maciejewska. Drugie miejsca zajęły – jej szkolna koleżanka Agnieszka Pawłowska i Milena Sowa z SP w Grabowie Szlacheckim, a trzecie – Amelia Niebrzydowska z SP w Nowodworze oraz zespół z SP w Grabowie Szlacheckim w składzie: Julia Figacz, Julia Gajaszek, Jagoda Pleskot i Aleksandra Gajaszek. Ich koleżanka Andżelika Sergiel otrzymała jedyne w tej kategorii wyróżnienie.

a4

Tegoroczne prezentacje zorganizowali Artur Kamiński, Anna Rybak i Dorota Stosio, a przegląd prowadziły Paulina Stachnio i Weronika Pilzak. 

 

(fot. SP w Nowodworze)