Sukcesy karateków z Klubu Karate Tradycyjnego Ryki

Za nami dwa turnieje mikołajkowe, w których zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Ryki zdobyli GRAD medali. Pierwszy z nich VII Turniej o Puchar Św. Mikołaja odbył się 2 grudnia w Zamościu. Wzięło w nim udział 23 naszych podopiecznych, którzy łącznie zdobyli 12 medali. Najlepsza okazała się Zuzanna Różańska i Paweł Bogusz, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli złoto w konkurencji KATA. Srebrne medale w KATA zdobyli Dawid Całka, Maciej Miszczak, Alicja Grudka i Klaudia Drachal, która wywalczyła srebro również w KUMITE. Brąz natomiast wywalczyli Szymon Henrykowski, Szymon Rzeszotek, Leszek Jahns, Zosia Turewicz oraz Jakub Buczek.  oooooooooooooo

Z kolei 8 grudnia w Lublinie odbył się IV Turniej o Puchar Św. Mikołaja w Lublinie, którego organizatorem był jeden z najbardziej utytułowanych polskich karateków trzykrotny Mistrz Świata Daniel IWANEK. Wzięło w nim udział 21 naszych zawodników. I tu również  spisali się oni doskonale zdobywając 9 medali. Po raz kolejny Mistrzynią KATA została Zuzanna Różańska. Srebro w KATA powędrowało do Pawła Bogusza, Zosi Turewicz, Patryka Sągały, Fabiana Zaręby i Ali Filipek, która wywalczyła srebro również w konkurencji KUMITE. Brąz to zasługa Zuzi Sągały i Błażeja Sarneckiego.

 

Wyróżnienie należy się naszym zawodniczkom Zuzi Różańskiej i Zosi Turewicz, które trenują bardzo krótko, a już w swojej kategorii wiekowej nie mają sobie równych. Ma to tym większe znaczenie biorąc pod uwagę, iż w zawodach brali udział młodzi karatecy z całej Lubelszczyzny i podkarpacia. Doskonale spisali się również pozostali nasi karatecy dumnie i godnie reprezentując powiat i miasto RYKI: Brajan Sągała, Ludwik Grudka, Maciej Różański, Leśko Alan, Sebastian Stępniak, Jakub Przybysz, Bartosz Pioterczak, Oliwier Kruk, Maksym Cuch, Zuzanna Bielecka (najmłodsza zawodniczka obydwu turniejów), Eryk Lasek, oraz Tymoteusz Walasek.

Obie imprezy uświetniła obecność Św. Mikołaja oraz moc innych atrakcji – loteria, dmuchańce, trampoliny, szachy i wiele innych…

Wszyscy otrzymali medale i paczki, a zwycięzcy puchary. Najważniejsza w tych dniach była dobra zabawa za co dziękujemy organizatorom – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Akademia Karate Daniela Iwanka. Wszystkim zawodnikom dziękujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Prezes Klubu Marcin Nurzyński