Sukcesy ryckich karateków

aaaaaaaaaaaaaaaaaa19 maja zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Ryki zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Międzywojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego, której cztery edycje odbyły się w Rykach, Lubaczowie, Biłgoraju oraz finałowa edycja w Tomaszowie Lubelskim.

 piknik rodzinny 2019 plakat 1imprezie wzięło udział ponad 160 zawodników z 11 klubów z lubelszczyzny i małopolski w wieku od 5 do 18 lat. Rywalizowali oni w dwóch konkurencjach: Kata (ustalone sekwencje technik) i Kumite (walka) z podziałem na grupy wiekowe i poziom zaawansowania. Rycki klubu reprezentowało 16 zawodników. Po zawodach ze złotego medalu cieszyła się Magdalena Miazga. Srebrny krążek wywalczyła jej siostra Kinga Miazga, a na najniższym stopniu podium stanęli Hanna Filiks, Michał Henrykowski, Krystian Szczypiński oraz Leszek Jahns. Doskonale spisali się pozostali nasi zawodnicy: Zuzia Sągała, Błażej Sarnecki, Szymon Rzeszotek, Kornelia Kapusta, Bartosz Pioterczak, Alicja Filipek, Klaudia Drachal, Wiktor Wojtaś i Nikola Jeżewska zajmując miejsca 4-8. Z udziału z powodu kontuzji po zawodach w Rykach musiał zrezygnować Patryk Sągała, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Poziom zawodów podczas wszystkich edycji Ligi był bardzo wysoki, ponieważ startujące Kluby traktowały Ligę jako ostatni egzamin przed XIX Ogólnopolskim Pucharem Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się 14 czerwca we Wrocławiu. Wyniki naszych zawodników to bardzo dobry prognostyk przed tymi zawodami, a jest to ogromna zasługa naszych trenerów Pawła Badzio, Sebastiana Batorskiego oraz Radosława Niziołka, który przyjeżdża do nas z Zamościa aby przeprowadzać seminaria z naszymi podopiecznymi.

Teraz przed nami chwila relaksu na Pikniku Rodzinnym z okazji dnia dziecka, którego wraz z MGCK i Gminą Ryki jesteśmy współorganizatorami. W programie ogrom atrakcji, a dla nas najważniejsza czyli I Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Ryk, który to objął całe przedsięwzięcie honorowym patronatem. Impreza odbędzie się 1 czerwca w sobotę w godzinach 13.00-17.00 przed Pałacykiem w Parku Miejskim.

Zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 17.00 – 20.30 w DOJO przy ul. Warszawskiej 3b. W każdą sobotę obowiązują formuła OPEN DOJO – otwarta sala w celu samokształcenia. Członkowie klubu mogą w każdą niedzielę o godz. 12.00 brać udział w zajęciach na basenie organizowanych przez Klub. Dla naszych podopiecznych prowadzimy naukę pływania z instruktorem. Zapraszamy również młodzież i dorosłych na zajęcia KRAV MAGA, które odbywają się w każdą środę o godzinie 19.00. Wszelkie informacje pod nr. 530 070 376.