Święto pluszowych przyjaciół

600x0_swieto-misia2017-1Małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem, ale wszystkie jednakowo kochane. Pluszowe misie, bo o nich mowa, towarzyszyły dzieciom z oddziałów przedszkolnych w Nowodworze i filii w Trzciankach w czwartkowych zajęciach w przedszkolu.

Pretekst był szczególny, ponieważ 25 listopada jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, jako symbolu przyjaźni, miłości i ciepła. Z tej okazji maluchy przyniosły ze sobą ulubione “misiowe” przytulanki, a podczas zajęć opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły z nimi i obejrzały prezentację multimedialną z bajkowymi postaciami-misiami. Wśród atrakcji była również gimnastyka z misiem oraz specjalna lekcja języka angielskiego z zabawami, rymowankami i śpiewaniem piosenek.

W związku z tym, że obchody Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu w Nowodworze były częścią akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w programie było też głośne czytanie wiersza Czesława Janczarskiego “Kto misiowi urwał ucho”.

 

W towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół dzieci częstowały się tortem, babeczkami i sokiem, a na koniec przedszkolaki bawiły się na dyskotece pluszowego misia, połączonej z sesją zdjęciową w specjalnej fotobudce. 

 

(fot. SP Nowodwór)