Szkolne obchody urodzin patrona

Tegoroczne obchody urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Nowodworze mają szczególny charakter. Popularne “wacławki” odbywają się bowiem w 170. rocznicę urodzin Wacława Nałkowskiego, ale ze względu na sytuację epidemiczną program trzeba było zweryfikować.

W piątek 15 listopada delegacja szkoły złożyła wieniec i zapaliła znicze przy pomniku patrona, który stoi w miejscu jego urodzenia, a na szkolnych korytarzach zostały otwarte wystawy flag różnych państw i gazetek, wykonanych przez uczniów, a poświęconych Wacławowi Nałkowskiemu, wybitnemu geografowi, pedagogowi i publicyście. W dniu jego urodzin w szkole była również nadawana specjalna audycja, przypominająca postać patrona.

 

Wspólnego świętowania nie było, ale w poszczególnych klasach obchody będą trwać jeszcze kilka dni.

Uczniowie starszych klas przygotowują prezentacje multimedialne na temat wylosowanych wcześniej kontynentów. Znajdą się w nich informacje o powierzchni, liczbie mieszkańców czy położeniu na mapie świata, a także cechach charakterystycznych, związanych z ludnością, kulturą, przyrodą czy architekturą. Projekty będą publikowane na szkolnym kanale na YouTube. Gdy wszystkie zostaną zamieszczone uczniowie wezmą udział w quizie z pytaniami, dotyczącymi informacji zawartych w prezentacjach.