Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 48 na wysokości miejscowości Sobieszyn. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji 69-letni rowerzysta poniósł śmierć. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i wykonali czynności pod nadzorem prokuratora. Apelujemy do kierowców i rowerzystów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.ooooooooooooooooooooo

10 maja br.  tuż po godzinie 12:00 dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze na drodze krajowej numer 48 na wysokości miejscowości Sobieszyn. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierującego samochodem ciężarowym marki MAN  34-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego doszło do potrącenia rowerzysty.  Pomimo prowadzonej reanimacji rowerzysta 69-letni mieszkaniec  gminy Ułęż  zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, natomiast droga była zablokowana i zorganizowano objazdy w Sobieszynie i w Ułężu.  Czynności na miejscu wykonywane były z udziałem prokuratora.

Teraz sprawą wypadku zajmą się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

KPP RYKI