Uczciwy znalazca

68-116633O dużym szczęściu może mówić mieszkanka gminy Kłoczew, która nieopatrznie pozostawiła swoją torebkę na parapecie jednego z ryckich sklepów i udała się do domu. Torebkę zauważył 33-letni mężczyzna i o znalezisku poinformował Policję. Funkcjonariusze szybko dotarli do właścicielki. Apelujemy do wszystkich aby pilnowali swojego mienia. Nieuczciwe osoby mogą posłużyć się cudzym dokumentem w celu założenia fikcyjnej firmy lub wyłudzenia pożyczki.

33-letni mieszkaniec Ryk poinformował dyżurnego naszej komendy o odnalezieniu damskiej torebki. Mężczyzna zauważył ją na parapecie jednego z ryckich sklepów. Właścicielka torebki może mówić o dużym szczęściu, ponieważ trafiła na uczciwego znalazcę. Policjanci po otrzymaniu informacji szybko dotarli do 25-letniej mieszkanki gminy Kłoczew. Jak się okazało, kobieta po zakończonej pracy zamykała sklep i odłożyła torebkę na parapet. Z pośpiechu zapomniała o niej i udała się do domu. Z zaskoczeniem ale i z radością odebrała swoje rzeczy od funkcjonariuszy. Policjanci przestrzegli ją aby uważniej pilnowała swojego mienia.

Utrata gotówki, telefonu i innych wartościowych przedmiotów to duży problem. Jednak większe nieprzyjemności mogły spotkać 25-latkę, gdyby jej dokumenty wpadły w ręce nieuczciwych osób. Nieuprawnione osoby posługując się takim lub podrobionym dokumentem mogą założyć fikcyjną firmę wykorzystując cudze dane albo zaciągnąć zobowiązania finansowe.

KS

KPP Ryki