Uczniowie z ZSZ nr 2 w Rykach zmierzyli się z testem o ubezpieczeniach

 

WP_20171127_11_39_57_Pro[1] W poniedziałek (27 listopada) uczniowie z technikum ekonomicznego z ZSZ nr 2 w Rykach wzięli  udział w pierwszym etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

W olimpiadzie uczestniczą uczniowie szkół, które realizują „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne i w jaki sposób będą mogli z nich w przyszłości skorzystać. Ostatnia z lekcji dotyczy prowadzenia własnej firmy.

W olimpiadzie wzięły udział 60 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. 27 listopada odbył  się pierwszy, szkolny etap konkursu. Test z wiedzy o ubezpieczeniach pisało   ponad 1700 uczniów, w tym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach.

 

 

Z ZSZ nr 2 w Rykach  w teście najwięcej punktów zdobyli Olga Głodek, Adrian Paczek, Monika Gągała. Teraz ci uczniowie muszą poczekać na wyniki innych szkół. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy dowiemy się czy uczniowie z ryckiej budowlanki   będą reprezentować województwo lubelskie w kwietniowym finale.