Wicemistrzynie województwa z Grabowa Szlacheckiego

Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki na finale wojewódzkim zakończyły a10udział w tegorocznych rozgrywkach pod nazwą „Piłkarska kadra czeka”. Podczas zawodów, które odbyły się w piątek 14 czerwca w Niedźwiadzie, drużyna z gminy Nowodwór zajęła… drugie miejsce. To już szósty turniej rangi wojewódzkiej lub rejonowej z drugim miejscem.

Do zdobycia pierwszej pozycji podopiecznym Gustawa Serafina zabrakło niewiele, ale to nie one zagrają w kolejnej rundzie zmagań. W swoim pierwszym meczu “Legion” zremisował z “Omegą” Stary Zamość 1:1, w drugim minimalnie przegrał z UKS “Leszko” Leszkowice 0:1, by w ostatnim spotkaniu wyraźnie pokonać UKS Brzeźnicę Bychawską 6:0.

 

W pierwszym meczu z “Omegą” prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy dwie doskonałe okazje do podwyższenia wyniku, których nie wykorzystaliśmy. Na domiar złego wyrównującego gola straciliśmy w ostatniej sekundzie spotkania. Mecz z Leszkowicami był wyrównany, a jedyną bramkę rywale strzelili po naszym błędzie przy wyprowadzeniu piłki. Na osłodę została wygrana z Brzeźnicą 6:0 i tytuł “królowej strzelczyń” dla zdobywczyni 3 goli Amelii Jaszczuk – podsumowuje Gustaw Serafn.

 

 

W prowadzonej przez niego ekipie, poza Amelią Jaszczuk, zagrały: Zuzanna Mateńka, Aleksandra Mateńka, Natalia Rogala, Iza Nowicka, Kornelia Beczek, Katarzyna Nowicka, Agata Rodak, Agnieszka Nowicka, Karolina Serafin i Julia Niedziela.

 


Awans z turnieju w Niedźwiadzie na turniej krajowy wywalczyły Leszkowice.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)