Wiosna przedszkolaków

W większym niż zwykle gronie dzieci z oddziału przedszkolnego w Trzciankach w gminie Nowodwór powitały wiosnę. W czwartek 21 marca gościły rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze i razem żegnały mijającą zimę.

Obchody odbywały się w dwóch grupach. Przedszkolaki z Trzcianek wystąpiły w roli bocianów, a dzieci z Nowodworu – jako żabki.

Najpierw wszyscy wysłuchali pogadanki o wiośnie, przygotowanej w formie listu od… bociana. Niepodważalny symbol wiosny pytał w nim dzieci czy zauważyły jej pierwsze oznaki, jaka jest pogoda i czy może wracać z ciepłych krajów. Odpowiedzią na te i inne pytania były rysunki przedszkolaków, którzy wysłali je do adresata w formie kolorowych wiadomości.

Potem dzieci obejrzały prezentację o jeżach, baziach, kwiatach i innych śladach nadchodzącej wiosny, a zdobytą w ten sposób wiedzą wykorzystały później w guizie “prawda czy fałsz”.

 

Były też zabawy i zawody sprawnościowe na torze przeszkód i wspólne palenie ekologicznej Marzanny ze słomy i papieru, któremu towarzyszyły piosenki na pożegnanie zimy.

 


Były to pierwsze wspólne obchody dnia wiosny przedszkolaków z Trzcianek i Nowodworu, ale ich organizatorzy już myślą o kolejnym takim spotkaniu.

 

(fot. SP w Nowodworze/Filia w Trzciankach)