Wjechała w słup energetyczny

Kierująca pojazdem marki Skoda spowodowała kolizję drogową wjeżdżając w słup energetyczny. Do zdarzenia doszło na ulicy 1 Maja w Dęblinie. Policjanci ryckiej drogówki nałożyli na nią 1500 zł mandatu. Policja apeluje o rozwagę!

Do zdarzenia doszło  18  stycznia br.około godziny 7.00 na ulicy 1 Maja w Dęblinie. Jak ustalili policjanci, kierująca skodą 27-letnia mieszkanka gminy Nowodwór niedostosowała prędkości do warunków na drodze w wyniku czego uderzyła w przydrożny słup energetyczny, uszkadzając tym samym linię energetyczną. Kobieta została przetransportowana do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że była trzeźwa.

Za spowodowanie kolizji drogowej 27-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł i sześcioma punktami karnymi.

Takie stawki mandatów to efekt nowych przepisów drogowych, które weszły w życie w Nowym Roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach i wyeliminowania nieprawidłowych zachowań kierowców mogących prowadzić do tragicznych zdarzeń.

Jednocześnie po raz kolejny Policja zwraca się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i rozwagi. Pamiętajmy aby dostosować prędkość pojazdu do ograniczeń i warunków panujących na drodze, aby w sytuacji zagrożenia móc odpowiednio szybko zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę stają się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu.

 

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

KPP RYKI