Wojewódzkie podium w turnieju “małej kadry”

Na trzecim miejscu w finale wojewódzkim zakończyły udział w tegorocznym turnieju “Mała piłkarska kadra czeka” zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego z Grabowa Szlacheckiego. W zawodach, które odbyły się we wtorek 22 czerwca w Grabowie Szlacheckim, wystartowały cztery zespoły, złożone z piłkarek urodzonych w 2008 roku i później.ppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Własne boisko nie okazało się atutem podopiecznych Gustawa Serafina. Drużyna z gminy Nowodwór dwa mecze zremisowała po 1:1 z “Wilkami” Wilków i “Roztoczem” Krynice, a w trzecim uległa 1:3 późniejszemu triumfatorowi rozgrywek, czyli “Suchowicz Team”.

 

- W pierwszych dwóch spotkaniach zawiodła skuteczność. W obydwu przypadkach przegrywaliśmy, ale udało się wyrównać, a gdyby nie aż cztery poprzeczki, była szansa nawet na wygrane. W decydującym spotkaniu z “Suchowiczem” najpierw prowadziliśmy, a przed przerwą był remis. W drugiej odsłonie postawiliśmy na bardziej otwartą grę, ale nasi rywale bezlitośnie wykorzystali nasze błędy, wyprowadzając kontrataki, które zakończyły się dwoma trafieniami -  mówi Gustaw Serafin.

 

Na pocieszenie pozostaje fakt, że opiekunowie finalistów i sędzia zawodów za najlepszą zawodniczkę uznali Maję Mateńkę. Oprócz niej UKS Grabów Szlachecki reprezentowały: Roksana Garbus, Julia Beczek, Nikola Kutnik, Oliwia Głodnicka, Natalia Opieka, Katarzyna Opieka, Julia Janiszek, Agnieszka Nowicka i Martyna Jawoszek.

(fot. SP Grabów Szlachecki)