Wspólne działania Policji i Inspekcji Transportu Drogowego

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaPolicjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego na drogach naszego powiatu. Kontrolowali samochody ciężarowe sprawdzając stan techniczny pojazdów, przestrzeganie czasu pracy przez kierowców oraz ich trzeźwość. Za pomocą specjalnej przenośnej wagi do pomiarów statycznych nacisków osi i masy całkowitej weryfikowali, czy waga pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem nie przekracza dopuszczalnej.

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbW piątek policjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego na drogach naszego powiatu. Kontrolowali samochody ciężarowe sprawdzając stan techniczny pojazdów, przestrzeganie czasu pracy przez kierowców oraz ich trzeźwość. Odcinek biegnący od ul. Podchorążych w Dęblinie przez drogę W-801 do granic powiatu objęty jest przez policję szczególnym nadzorem w ramach koordynacji wojewódzkiej. Przy tej trasie, w gminie Stężyca została ustawiona specjalna przenośna waga do pomiarów statycznych nacisków osi i masy całkowitej. Za jej pomocą funkcjonariusze weryfikowali, czy waga pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem nie przekracza dopuszczalnej. Należy pamiętać, że samochody z przekroczonym tonażem stwarzają ogromne niebezpieczeństwo. Niesterowność i wydłużony czas hamowania to ogromne zagrożenie dla innych uczestników drogi oraz dla samego kierowcy takiego pojazdu.

Podczas działań nie ujawniono nieprawidłowości w tym zakresie. Natomiast ujawniono nieprawidłowości w rejestrowaniu czasu pracy przez kierowcę pojazdu marki Scania poprzez ingerencję w tachograf i zakłócenie jego pracy.

K.S

KPP RYKI