Wśród najlepszych “Przebudzonych do życia”

411x0_przebudzona-do-zycia2018-ewa-skrzypiec-w-turnieju-wojEwa Skrzypiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowodworze jest jedną z najlepszych recytatorek w regionie. W wojewódzkim finale 12. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów “Przebudzeni do życia” uczennica z Nowodworu otrzymała wyróżnienie.

Podczas przesłuchań, które odbyły się w poniedziałek 16 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, jury doceniło jej interpretację wiersza “Rozmowy z kamieniem” Wisławy Szymborskiej i fragmentu “Małego księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. – Ewa Skrzypiec wystąpiła w finale wojewódzkim już po raz trzeci z rzędu, ale tegoroczne wyróżnienie to jej największy sukces. Konkurencja była ogromna i jak przyznawali sami jurorzy wybór reprezentantów województwa na finał krajowy był ogromnie trudny – relacjonuje Henryka Walczak, która przygotowywała do rywalizacji siódmoklasistkę z Nowodworu. Choć nazwa konkursu wskazuje, że biorą w nim udział gimnazjaliści, w związku z reformą oświaty w tegorocznej edycji startowali także uczniowie klas siódmych szkół podstawowych. 

To jedyna ogólnopolska impreza dla recytatorów w tym wieku. Jej finał krajowy odbędzie się w drugiej połowie maja w Bielsku-Białej.


(fot. PSP w Nowodworze/H. Walczak)