Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Szkoły z gminy Nowodwór starają się o sprzęt sportowy lub biurowy. By go hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhzdobyć potrzebują pomocy mieszkańców, firm i instytucji, które zechcą im przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Na takie elektrośmieci czekają placówki w Nowodworze, Grabowie Szlacheckim i Niedźwiedziu.

 

Im więcej sprzętu zbiorą tym bardziej wartościowe będą bony, które szkoły otrzymają od organizatorów ogólnopolskiej akcji “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Do wymienionych placówek można dostarczać: duże i małe urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt audiowizualny, baterie czy akumulatory. Mogą to być na przykład: zamrażarki, pralki, odkurzacze, tostery, żelazka, wagi, komputery, drukarki, aparaty telefoniczne, telewizory, radioodbiorniki, kosiarki, wiertarki czy zabawki elektryczne.

Szkoła w Grabowie Szlacheckim przyjmuje takie elektrośmieci już od 2 lutego i czeka na nie do 23 lutego. Zbiórka w Nowodworze rozpocznie się 15 lutego i również potrwa do 23 lutego, natomiast akcja w Niedźwiedziu jest planowana między 15 a 26 lutego.

(fot. dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl)