Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Grabów śpiewa patriotyczne piosenki

27 maja 2018

W ubiegłym miesiącu szkolny konkurs poezji i prozy, a teraz Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór zaprasza na otwarty koncert patriotyczny. W niedzielę 27 maja będą je wykonywać nie tylko uczniowie, ale również ich nauczyciele, a występy będą częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- W programie mamy około 20 utworów z różnych okresów historycznych. Każdy poprzedzą informacje o piosenkach, które przygotowuje nasz historyk Michał Markiewicz, a akompaniatorem będzie nauczyciel muzyki Tomasz Antolak. Zaśpiewamy m.in. “Biały krzyż”, “Gdzie są kwiaty z tamtym lat”, “O mój rozmarynie” i “Pierwszą brygadę” – wylicza dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik, która wystąpi solo i w duecie.

Oprócz niej na liście wykonawców są inni nauczyciele, chór szkolny, sołtyska i przewodnicząca koła gospodyń wiejskich.

 

Niedzielny koncert rozpocznie się o 17.00, a oprócz występów widzowie będą mogli kupić cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na nowy sztandar szkoły. 

Szkoła w Grabowie Szlacheckim ma już kolejne pomysły na świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W planach są m.in. zawody sportowe i wieczór poświęcony patronowi placówki Henrykowi Sienkiewiczowi z czytaniem jego utworów i śpiewaniem piosenek z ekranizacji powieści. 


(fot. pixabay.com)

Szczegóły

Data:
27 maja 2018
Event Categories:
Kategorie: ,