Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Szkolna inauguracja obchodów 100 lat niepodległości

10 grudnia 2017 @ 16:00 - 19:00

411x0_lata-20-te-lata-30-te-plakatKoncertem “Lata 20-te, Lata 30-te” Szkoła Podstawowa im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze rozpoczyna obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to jedno z wielu przedsięwzięć, które placówka będzie organizować do listopada przyszłego roku.

Na początek organizatorzy zapraszają w niedzielę 10 grudnia na 16.00 do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie podstawówki i gimnazjum, prowadzeni przez Artura Kamińskiego zaśpiewają “Odrobinę szczęścia w miłości”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, :Ada to nie wypada”, “Powróćmy jak za dawnych lat” oraz wiele innych przebojów dwudziestolecia międzywojennego. 

Ponadto grupa pod kierunkiem Agnieszki Pietrzak przygotowuje pokaz mody z tamtego okresu, a rodzice wystąpią z własną wersją “Rzepki”. Przez cały czas będzie także czynna szkolna kawiarenka, w której ciasta i napoje będą serwować uczniowie i rodzice.

Dochód ze sprzedaży słodkości i biletów w cenie 10 złotych będzie przeznaczony na potrzeby samorządu uczniowskiego, który jest głównym organizatorem koncertu oraz na zakup nowego sztandaru. Przed reformą oświatową placówka w Nowodworze była zespołem szkół ogólnokształcących, a teraz jest szkoła podstawową. Na obecnym sztandarze widnieje jednak poprzednia nazwa, dlatego podstawówka zbiera pieniądze na nowy. 

Oprócz niedzielnego koncertu, środki będą zbierane także na kolejnych imprezach, turniejach, festynach i innych wydarzeniach, które pod wspólnym hasłem “Obdarowani Polską, 100 lat niepodległej” będą organizowane do listopada 2018 roku. 

(fot. SP w Nowodworze)

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2017
Godzina:
16:00 - 19:00
Event Categories:
Kategorie: ,