Wypadek w Stężycy

68-142523Policjanci z Ryk ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie W-801 w Stężycy. Kierujący osobowym busem podczas wyprzedzania autobusu, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka osobówką doprowadził do poślizgu. W wyniku tego manewru bus uderzył w przydrożne drzewa. Kierowca busa i czworo przewożonych pasażerów trafiło do szpitali. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

68-142525Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 21 lutego br. około godz. 21.30 na trasie W-801 w Stężycy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym busem 26-letni obywatel Ukrainy podczas manewru wyprzedzania autobusu, na skutek gwałtownego manewru, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka osobówką doprowadził do poślizgu.  W wyniku tego manewru uderzył w przydrożne drzewa.

Busem podróżowało łącznie dziewięć osób. Kierujący i czworo pasażerów również obywateli Ukrainy w wieku 32, 33, 40 i 47 lat trafiło do szpitali. Kierujący busem był trzeźwy.

Przez kilka godzin ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

RW.

KPP RYKI