Wypadek z udziałem motocyklisty

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbPolicjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego w miejscowości Lendo Wielkie. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący motocyklem honda na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna spadł z motocykla wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód. Kierowca jednośladu został ranny.

 

 

Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę przed godz. 15.00 w miejscowości Lendo Wielkie gm. Nowodwór. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec Warszawy kierując motocyklem honda, na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna spadł z motocykla wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód m-ki Peugeot kierowany przez 40-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Do szpitala, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego trafił motocyklista. Kierujący osobówką był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas poruszania się po drodze. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brawura, nadmierna prędkość i nieostrożność kierujących to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

R.W.

KPP RYKI