Wyszła zza busa na jezdnię wprost pod samochód

Mieszkanka Dęblina ucierpiała w zdarzeniu drogowym na jednej z ulic Dęblina. 71-letnia kobieta po wyjściu z busa postanowiła przejść przez jezdnię. Wychodząc zza auta weszła bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Policja apeluje  o ostrożność.

Do zdarzenia doszło 29 września br.  w godzinach porannych na ulicy Lipowej w Dęblinie. Dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszej. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że 71-latka wysiadła z busa, a następnie wyszła  zza niego na jezdnię. Nie upewniając się  jednak wcześniej czy może zrobić to bezpiecznie, weszła przed jadącego peugota. Kierujący osobówką mężczyzna nie miał czasu na reakcję.

Potrącona kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Przypominamy, że kierowcy na drodze powinni zachować szczególną ostrożność. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, które zabraniają pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio zza pojazdu. Konsekwencje zderzenia pieszego z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.

starszy aspirant Radosław Żmuda

KPP RYKI