Z POLREGIO W POLSKĘ! DODATKOWE POŁĄCZENIA NA PONAD 15 TRASACH

Pociąg POLREGIOWakacje to doskonała okazja do odkrywania najpiękniejszych zakątków Polski. Na ten okres POLREGIO uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do wielu atrakcyjnych turystycznie miejscowości, w tym specjalne połączenia sezonowe. Z rozszerzonej oferty przewoźnika będzie można skorzystać do końca sierpnia, a nawet dłużej.

 

 

PODLASKIE

W sezonie letnim warto odwiedzić Podlasie. W te wakacje będzie można tam dojechać wyjątkowo wygodnie dzięki specjalnemu połączeniu POLREGIO na trasie Białystok – Waliły przez Puszczę Knyszyńską. Z pociągów wakacyjnych będą mogli też skorzystać miłośnicy letnich festiwali muzycznych. POLREGIO dowiezie ich na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz koncert białoruskiej muzyki biesiadnej Siabrouskaja Biasieda. Letnie pociągi w tym regionie będą kursowały szczególnie długo, aż do 28 października.

 

LUBELSKIE

Jeżeli planujemy wybrać się na wycieczkę po Roztoczu to warto skorzystać z połączeń sezonowych takich jak Lublin – Zamość – Bełżec, Zamość – Rzeszów. Oprócz przepięknego Zamościa, zwanego często „Perłą Renesansu”, z okien pociągu można oglądać przepiękną trasę biegnącą poprzez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego, na terenie którego znajdują się najciekawsze i najcenniejsze przyrodniczo rejony tego regionu, niegdyś znane jako lasy Ordynacji Zamojskiej.

 

Z kolei wybierając połączenie do Włodawy dojedziemy na przepiękne Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, gdzie w urok niesamowitej dzikiej przyrody wkomponowane są pięknie położone jeziora. Na miłośników przyrody czekają tutaj urzekające plenery i cenne okazy roślin, w tym także te owadożerne – rosiczka okrągłolistna i rosiczka pośrednia.

 

Lubelszczyzna to także raj dla rowerzystów. Tak zwany Wschodni Szlak Rowerowy „Green Velo” łączy obydwa najpiękniejsze regiony Lubelszczyzny: Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie i Roztoczański Park Narodowy.

 

Widok z REGIO Kamieńczyk do Szklarskiej Poręby GórnejPODKARPACKIE

Podróżni chcący odwiedzić Słowację mają ku temu wyjątkową okazję, ponieważ na tory wyjechał ponownie “Wojak Szwejk” – pociąg kursujący na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce. W tym roku do dyspozycji pasażerów jest również wakacyjny pociąg Rzeszów – Sandomierz.

 

Ponadto począwszy od  2 lipca, od poniedziałku do piątku, kursować będzie poranny pociąg na trasie z Rzeszowa do Łupkowa, następnie z Łupkowa do Jasła, dalej Jasło – Komańcza i Komańcza – Rzeszów.

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE I OPOLSKIE

W regionie świętokrzyskim nowością w wakacyjnym rozkładzie jest weekendowe połączenie Kielce – Busko–Zdrój. To powrót pociągów na tę trasę po niemal 15 latach. Turystyczne kursy do Sandomierza będą realizowane w weekendy (oraz 15 sierpnia), ale tym razem okres kursowania wydłużony został do końca września.  Przez całe wakacje kursować będą także pociągi z Nysy do Kłodzka fragmentem słynnej i malowniczej Magistrali podsudeckiej.

 

POMORSKIE

W tym szczególnie atrakcyjnym w okresie wakacji regonie, jak zwykle największą popularnością cieszą się połączenia Gdynia – Hel.  Na tym odcinku będzie kursowało aż 15 par pociągów POLREGIO. Dodatkowo pojawi się połącznie relacji Gdynia – Władysławowo.

 

Dodatkowe pociągi pojawią się także na trasie Słupsk – Ustka oraz Gdynia – Lębork – Łeba. Z uwagi na zwiększoną liczbę podróżnych wszystkie pociągi mają zwiększoną liczbę miejsc siedzących i na rowery.

           

ZACHODNIOPOMORSKIE

Mielno Koszalińskie, Darłowo oraz Międzyzdroje to jedne z najpopularniejszych kurortów w regionie zachodniopomorskim. W wakacje liczba pociągów do tych miejsc zostanie zwiększona. I tak na linii Koszalin – Mielno Koszalińskie kursować będzie 9 par pociągów w dni robocze oraz 11 w weekendy. Na odcinku Sławno – Darłowo: 6 par w weekendy oraz 4 w dni robocze.

 

MAŁOPOLSKA

W Małopolsce POLREGIO oferuje swoim pasażerom połączenia z Krakowa i Tarnowa do niezwykle atrakcyjnej Doliny Popradu usłanej uroczymi uzdrowiskami z Krynicą-Zdrojem na czele. Ponadto codziennie do dyspozycji pasażerów będą pociągi z Krakowa do Zakopanego m.in. przez Rabkę-Zdrój.

 

Pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem kursują pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej, które są alternatywą dla zatłoczonych dróg oraz umożliwiają skorzystanie z tańszej bazy noclegowej. Atrakcyjna oferta „Taryfa Podhalańska” umożliwia podróż z jednym biletem komunikacją miejską i pociągami POLREGIO.

 

W KAWIARNI NA TORACH DO SZKLARSKIEJ PORĘBY        

POLREGIO posiada w swojej ofercie codzienne bezpośrednie połączenie „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby Górnej. Podróżując tym pociągiem przez Wrocław, Wałbrzych i Jelenią Górę można podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy Dolnego Śląska delektując się jednocześnie smakiem świeżej kawy w specjalnym wagonie CafeREGIO.

 

Codziennie 1800 pociągów POLREGIO zatrzymuje się na ponad 1800 stacjach w całej Polsce. Bilety można kupić w 647 kasach biletowych oraz poprzez Internet na www.polregio.pl, www.bilkom.pl, za pośrednictwem platformy i aplikacji mobilnych: www.e-podroznik.pl , www.koleo.pl oraz SkyCash. Dystrybucja prowadzona jest także w blisko 800 salonikach prasowych KOLPORTERA. Bilety można także kupić w biletomatach i bezpośrednio u obsługi pociągów.

 

 

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

 Mapa połączeń POLREGIO_sezon letni 2018

                                                                              Szczegółowe informacje:

                                                                                                       

                                                                                                        Dominik Lebda

                                                                                                        Rzecznik Prasowy

                                                                                                        Przewozy Regionalne sp. z o.o.

                                                                                                        tel. +48 690 193 530

                                                                                                        e-mail: rzecznik@p-r.com.pl