Zapisy na bezpłatny kurs komputerowy

411x0_a890ac7cca434a23ccc9686e4e90a8a4Mieszkańcy gminy Nowodwór mogą za darmo nauczyć się podstawowych zasad obsługi komputera i internetu. Współfinansowany z pieniędzy unijnych kurs jest przeznaczony dla osób w wieku co najmniej 25 lat, a zajęcia będą się odbywać w trzech miejscowościach.

Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak odbierać i wysyłać wiadomości za pomocą skrzynki elektronicznej, szukać potrzebnych informacji w sieci, a także korzystać z bankowości elektronicznej czy portali społecznościowych. 

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 100 osób, które będą podzielone na 10 grup. Po trzy z nich będą się spotykać w szkołach w Grabowie Szlacheckim i w Niedźwiedziu, a kolejne cztery będą się szkolić w urzędzie gminy w Nowodworze.

Pierwsze warsztaty są planowane na przełom listopada i grudnia, ale zapisy chętnych kończą się w piątek 9 listopada. Zgłoszenia są przyjmowane osobiście w urzędzie gminy lub telefonicznie pod numerem: 81 866 10 18.

Warunkiem udziału w kursie jest złożenie wypełnionego formularza, który jest dostępny na stronie: nowodwor.eurzad.eu. 

Projekt “Cyfrowa Gmina Nowodwór”, który jest współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, będzie realizowany do końca marca przyszłego roku. 

(fot. sxc.hu)