Zaśpiewali maleńkiemu

„Wigilijna pastorałka”, „Kolęda warszawska”, „Gore gwiazda Jezusowi” i „Mario czy Ty wiesz”. To tylko kilka z wielu utworów, które wybrali uczniowie z gminy Nowodwór, startujący w tegorocznym konkursie kolęd. Gospodarzem organizowanych po raz czternasty przesłuchań była Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim. 

To już czternasta edycja imprezy “Zaśpiewajmy maleńkiemu”, która co roku odbywa się na przemian w szkołach – w Nowodworze i Grabowie Szlacheckim. W zgodnej opinii obserwatorów poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki i członkowie jury mieli przed sobą trudne zadanie. Ostatecznie przyznali 15 nagród i 6 wyróżnień. 

W najmłodszej kategorii uczniów klas I – III najlepiej wypadł zespół ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim w składzie: Roksana Garbus, Klaudia Jędrych, Maja Mateńka, Patrycja Pieńkosz i Gabriela Wójcik. Na drugą nagrodę zasłużyła Amelia Chadaj ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu, a na trzecie – duet Aleksandra Kulik i Milena Głodnicka SP Nowodwór. 

 

 

Spośród artystów z klas IV – VI jurorom najbardziej spodobał się występ Emilii Barszcz z SP Niedźwiedź, druga nagroda przypadła duetowi – Amelia Sitnik i Amelia Mazurek z SP Nowodwór, trzecią zdobyła Amelia Gajaszek z SP Grabów Szlachecki, a jedyne wyróżnienie otrzymała Paulina Orzoł z SP Niedźwiedź. 

Wśród wykonawców z najstarszych klas podstawówek i gimnazjalistów najwyższe oceny członków jury zdobyła reprezentantka gospodarzy Milena Sowa, drugie miejsce zajęła Amelia Niebrzydowska z SP Nowodwór, trzecie – Amelia Sowa z SP Grabów Szlachecki, a wyróżnienie trafiło do solistek – Kamili Gajaszek z SP Grabów Szlachecki i Aleksandry Maciejewskiej z SP Nowodwór. 

 

Za występy instrumentalistów jury przyznało pierwszą nagrodę Borysowi Cuchowi z SP Jakubówka, drugą – jego szkolnej koleżance Patrycji Ambroziak, trzecia przypadła Robertowi Bartysiowi z SP Nowodwór, a na wyróżnienie zasłużyła Łucja Sopyła z SP Grabów Szlachecki. 

 

 

Spośród zespołów najlepiej wypadła grupa z SP Grabów Szlachecki czyli: Roksana Garbus, Klaudia Jędrych, Maja Mateńka, Patrycja Pieńkosz i Gabriela Wójcik, drugą nagrodę otrzymało trio – Amelia Sowa, Milena Sowa i Maria Prządka także z SP Grabów Szlachecki, a trzecie miejsce zajęły Maja Ochnik, Julia Wójcik, Magdalena Wójcik i Valentyna Kovalczuk z SP Nowodwór. Jedyne wyróżnienie odebrało trio z tej samej szkoły w składzie – Klaudia Ziemianek, Martyna Komar i Julia Sowa. 

Uczestników tegorocznego konkursu oceniały – przewodnicząca Rady Rodziców w SP w Grabowie Szlacheckim Marzena Jawoszek i była katechetka, siostra Marta oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze Justyna Walaszek.