Zatrzymany sprawca kradzieży samochodu

Policjanci z Ryk i Dęblina zatrzymali mężczyznę, którzy odpowie za kradzież samochodu marki Renault. Okazał się nim 19-latek z powiatu ryckiego. Mężczyzna nie cieszył się długo skradzionym pojazdem. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

Zgłoszenie kradzieży pojazdu wpłynęło do ryckiej komendy w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Jak ustalono na jednej z posesji na terenie gminy Stężyca sprawca włamał się do garażu skąd zabrał samochód osobowy marki Renault, uruchamiając go wcześniej skradzionymi z domu kluczykami.

Już następnego dnia w wyniku intensywnych czynności oraz sprawdzania informacji, pojazd został odnaleziony w kompleksie leśnym na terenie gminy Stężyca. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 19-latka z powiatu ryckiego. Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Młodzieniec przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

R.W.

KPP Ryki