ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy

logo_fbZakład Ubezpieczeń Społecznych w Rykach zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich. ZUS będzie otwarty dla medyków 19 maja.

 

Od godziny 9.00 do 13.00 w ryckim biurze instytucji lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich. – Zapewnimy kompleksowe wsparcie: od założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych, przez uzyskanie bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia, po zaprezentowanie, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zaświadczenie – zaprasza Rafał Stanek z Oddziału ZUS w Lublinie. Podczas konsultacji lekarz będzie mógł wystawić testowe zwolnienie oraz sprawdzić, jak anulować błędny dokument. Dowie się też, jak może przez internet zaktualizować swoje dane w ZUS.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Niezbędny będzie również dowód tożsamości.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie już w tym roku staną się obowiązkowe. Na razie co czwarte zwolnienie wystawione przez lekarzy z województwa lubelskiego ma formę elektroniczną.

 

 

 

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim