„W tym roku znajdziesz nową pasję lub talent”, „Poznasz nowego przyjaciela lub… wreszcie dostaniesz zwierzątko”, „Zostaniesz królową lub królem karnawałowego balu!”, „Strzeż się zielonookiej blondynki, chce ci zaszkodzić”, „Nie wychodź z domu w czwartek, a unikniesz kłopotów” – takich i innych wróżb i przestróg wysłuchiwali z uśmiechem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
30 listopada 2017 roku klasa II TEO zorganizowała niecodzienne andrzejki szkolne. Impreza odbywała się w specjalnie na tę okazję stworzonym salonie wróżb, na szkolnym korytarzu od godziny 9.30 do 12.30. Cyganki, wróżki i wróżbici z wyglądu przypominali troszkę uczniów ZSZ nr 2. Wszyscy już od poniedziałku przygotowywali się technicznie, mentalnie i nastrajali na czwartkową imprezę. Stroili swoje stanowiska oraz przygotowywali magiczne atrybuty.
W czwartek nasze „cyganki” nie musiały długo czekać na pierwszych „klientów”, ponieważ ciekawe i różnorodne wróżby przyciągnęły do kącika andrzejkowego zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Każdy chętny, chcący poznać swoją przyszłość, miał możliwość skorzystania z andrzejkowego wróżenia. Magiczne kubeczki i sakiewki, świecące kule, szpilki, balony, kapelusze i karty to główne punkty programu wróżb andrzejkowych. Do tego jeszcze przebijanie szpilką balonów z wróżbami, a także wróżenie z kości (tych do gry), numerologia. Nie zabrakło również lania wosku przez klucz. Na łasuchów czekały ciasteczka z wróżbą zawierające dobre rady i przestrogi na nadchodzący rok.
Wierzyć czy nie wierzyć wróżbom andrzejkowym? Każdy chciałby zajrzeć w przyszłość i upewnić się, że skryte pragnienia zostaną spełnione. Przyszłości jednakże nie da się przewidzieć, ponieważ cały czas jest ona przez nas kształtowana. Dlatego wszystkie wróżby i przestrogi otrzymane tego dnia były traktowane przez uczniów jedynie jako żart. Zadaniem salonu wróżb było wniesienie w ten listopadowy dzień mnóstwa zabawy i dobrego humoru. Ta niecodzienna formuła andrzejkowych wróżb naszym uczniom spodobała się, a wszystkie atrakcje spowodowały, że dzień ten należy uznać za udany.
Klasa II TEO