Charytatywne obchody kobiecego święta w szkole

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Nowodworze miały szczególny charakter. Na uroczystość, która odbyła się w piątek 8 marca, oprócz występów artystycznych złożyły się loteria fantowa oraz kiermasz ciast i innych pyszności z przeznaczeniem na cele charytatywne.

a1

Atmosfera piątkowego święta była wyczuwalna w szkole już od rana, ponieważ po szkolnych korytarzach roznosił się zapach pysznych ciast, upieczonych przez rodziców. Uczniowie zaopatrywali się również w niebanalne desery, soki, lemoniadę i inne łakocie.

 

Od południa w SP Nowodwór zaczęli się pojawiać goście, którzy skorzystali z zaproszenia na obchody Dnia Kobiet. Byli wśród nich wójt Ryszard Piotrowski, sekretarz gminy Marcin Więsek, przedstawicielki Klubu Seniora “Druga Młodość” oraz pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze z kierownik Justyną Walaszek.

 

Artystycznym prezentem dla pań z okazji ich święta oraz pozostałych gości było przedstawienie Amatorskiego Teatru Uczniowskiego “ATU-T”, który uczniowie zaprezentowali pod koniec stycznia podczas uroczystości z okazji “Złotych Godów” w urzędzie gminy. Ponadto Uczniowski Zespół Taneczny “Takt” pochwalił się układem choreograficznym, z którym grupa wystąpiła 1 marca podczas szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Listę artystycznych upominków dopełniły występy wokalistek z klas III i IV.

 

fot. SP w Nowodworze)