Działania NURD – akcja policjantów ruchu drogowego

19 stycznia br. na drogach i ulicach powiatu ryckiego Policjanci w ramach akcji „NURD” (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego) będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania rozpoczną się o 6 rano i potrwają do późnych godzin nocnych.rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Czytaj dalej

POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ I SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE

Pomimo dobrych warunków panujących na drodze i pięknej aury na terenie powiatu ryckiego w ciągu dwóch ostatnich dni doszło do poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. W poniedziałek w Drążgowie 63-letni kierujący samochodem peugeot z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. We wtorek w Trzciankach 40-latka kierująca citroenem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała w przydrożnym sadzie. W wyniku tych zdarzeń osoby podróżujące pojazdami trafiły do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Czytaj dalej

Niższe podatki także dla emerytów i rencistów

logo_fb_newW lipcu w życie wchodzą ważne zmiany podatkowe, które obejmą także emerytów i rencistów. Zyska na nich ok. 3,1 mln osób, które za cały 2022 rok zapłacą niższy podatek niż na zasadach z roku ubiegłego. Świadczenie „na rękę” części z nich wzrośnie nawet o ponad 100 zł.

Czytaj dalej