Czołowe zderzenie na DW-801

68-135373Policjanci z Ryk ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę 3 października  rano w m. Stężyca na DW-801. Kierujący pojazdem marki Audi, 23-letni mieszkaniec Ciechanowa zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Skoda. Obydwaj kierujący trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Czytaj dalej

Zderzenie czterech samochodów

a1Policjanci z Ryk ustalają okoliczności wypadku, w którym udział brały cztery pojazdy. Do zdarzenia doszło w niedzielę  w południe na drodze W-801 w miejscowości Paprotnia. Kierujący osobowym fordem 40-letni mieszkaniec Lublina z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do bocznego zderzenia z dwoma samochodami marki Opel, a następnie zderzył się czołowo z vw golfem.

Czytaj dalej

Pracodawco, najwyższy czas na rejestrację w PUE ZUS

infografika - PUE dla płatnikaChcesz szybko dowiedzieć się o zwolnieniu lekarskim swojego pracownika? Zarejestruj się bezpłatnie w portalu ZUS, który umożliwia obsługę zwolnień przez internet. To ułatwienie dla wszystkich pracodawców, a dla części z nich – także obowiązek.

 

Czytaj dalej

Pracowali zamiast się leczyć

Logo_zusZamiast skupić się na leczeniu podczas zwolnienia lekarskiego dorabiali u drugiego pracodawcy albo prowadzili własny biznes. Na nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego przyłapał ich Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja właśnie podsumowała kontrole zwolnień lekarskich za pierwsze półrocze 2018 roku.

Czytaj dalej