Sztafeta pływacka upamiętniająca 227 rocznicę rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja już za nami

20180503_104529 (1632 x 1224) — kopiaW sztafecie pływackiej upamiętniającej 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. wzięło  udział 22 osoby, które osiągnęły łączny czas 33:12,00. Sztafetę rozpoczął prezes klubu UKS Aqua Ryki Robert Kapusta, który przedstawił krótki rys historyczny, mówiąc m. in o tym, że była to druga na świecie, a pierwsza w Europie nowoczesna i spisana  konstytucja, która regulowała ustrój Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Czytaj dalej

W Warszawie zagrają największe piłkarskie talenty w Polsce. Startuje Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

aPo wielu miesiącach sportowej rywalizacji nadszedł czas na Finał Ogólnopolski XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w których mistrzowie województw zagrają o prawo gry w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Drugiego maja, tuż przed finałem Pucharu Polski, poznamy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12. Zwycięzcy poza trofeum, otrzymają szansę spotkania się z kadrą Adama Nawałki i obejrzą mecz Polski z Litwą tuż przed wylotem reprezentacji na mistrzostwa świata w Rosji. Mecze Wielkiego Finału na PGE Narodowym transmitowane będą na żywo na na otwartym kanale Telewizji Polsat i w stacji Polsat Sport oraz na antenie Weszło.FM.

  Czytaj dalej