XIII Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka

Dla wszystkich miłośników sportu a w szczególności biegów przekazujemy informację, że 12 listopada 2023 r. Centrum Kultury i Sportu w Rykach wraz z Gminą Ryki organizuje XIII Bieg Niepodległości o puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka.

W linku poniżej mogą Państwo zapisać się do uczestnictwa w biegu oraz zapoznać się z regulaminem imprezy

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Piłkarki grają i Alicji pomagają

Młode piłkarki z dwóch województw wsparły chorą dziewczynkę z Grabowa Szlacheckiego. Uczniowski Klub Sportowy „Legion” i koło wolontariatu, działające przy Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, zorganizowały w sobotę 4 lutego turniej piłkarski i kiermasz, z których dochód przekazali Alicji Gudali, zmagającej się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

Podczas turnieju, który odbył się w hali sportowej w Kłoczewie, udało się zebrać 4456 złotych. To pieniądze z wpisowego od każdej z drużyn oraz z kiermaszu ciast, przygotowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

W rywalizacji sportowej wzięło udział 10 zespołów, a zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszej rywalizowały ekipy złożone z zawodniczek, urodzonych w2013 roku i później. Najlepszy okazał się LZS “Piekiełko” Przykwa, drugie miejsce zajął UKS “Varsovia” Warszawa, na trzecim stopniu podium stanął UKS “Legion” Grabów Szlachecki, a na kolejnych dwóch pozycjach uplasowały się KS AP “Diamonds Academy” Warszawa i UKS “Legion” Grabów Szlachecki II.

W grupie, w której mecze rozgrywały piłkarki z 2009 i młodsze, również zwyciężył LZS “Piekiełko” Przykwa, na drugiej pozycji turniej ukończył UKS “Legion Grabów Szlachecki, trzecie miejsce wywalczył UKS “Varsovia” Warszawa, czwarte zajął UKS “Gabaryty” Dęblin, a na piątej pozycji zawody ukończył “Młodzik” Dęblin.

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy przygotowali również wyróżnienia indywidualne. W młodszej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką została Julia Janiszek z “Legionu” Grabów Szlachecki, “królową strzelczyń” okazała się Zofia Bawiec z “Varsovii” Warszawa, a tytuł najlepszej bramkarki przypadł Elvirze Żaczinian, reprezentującej “Diamods Academy” Warszawa.

Najlepszą zawodniczką wśród starszych piłkarek została wybrana Lena Sadkowska, reprezentująca “Gabaryty” Dęblin, tytuł “królowej strzelczyń” trafił do Mai Mateńki z “Legionu” Grabów Szlachecki, a najlepsza bramkarką okazała się Gabriela Błaszkiewicz z “Varsovii” Warszawa

Organizatorzy dziękują za udział w zawodach wszystkim trenerom, opiekunom i zawodniczkom, a wójtom gmin Kłoczew i Nowodwór – Zenonowi Stefanowskiemu i Ryszardowi Piotrowskiemu za ufundowanie medali, pucharów i nagród oraz udostępnienie hali sportowej. Słowa podziękowania kierują również do rodziców uczniów z Grabowa Szlacheckiego za ciasta i pomoc w organizacji kiermaszu.

Wyrazy wdzięczności przekazała również rodzina kilkuletniej dziewczynki, która była na sobotnich zawodach. Alicja Gudala przeszła już kilka operacji, ale nadal nie może chodzić i potrzebuje specjalnego sprzętu medycznego oraz systematycznej rehabilitacji. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny, stąd pomysł na organizację piłkarskiego turnieju, połączonego z kiermaszem ciast.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)

IAS24

XII Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka

11 listopada zapraszamy do kolejnej biegowej rywalizacji w Rykach. Już po raz 12. odbędzie się Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka. Tak jak w poprzednich latach pobiegniemy na dystansie 5km, na atestowanej przez PZLA trasie. Dla  zawodnika, który pobije rekord trasy (2021r. 14:31 – Patryk Kozłowski) czeka nagroda finansowa od firmy EuroCOLD w wysokosci 1500 PLN . Przewidujemy także nagrody finansowe w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Nagrodzimy także najlepszy progres Waszych wyników. Szerzej o nagrodach w regulaminie zawodów. Trasa biegu  5 km przebiega ulicą Przemysłową w Rykach. Start i meta w okolicy niebieskiego biurowca (zdjęcie ze streer view poniżej).

Zgłoszenia do biegu głównego :

zapisy

Wzór oświadczenia dla osoby niepełnoletniej biorącej udział w biegu głównym - TU.

bieg11112022

Uczniowie z powiatu ryckiego zwyciężają Finały Wojewódzkie w Ergometrze Wioślarskim „Z UKS-u do AZS-u”

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbTradycją Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie jest udział w zawodach „Z UKS-u do AZS-u”, w ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym. Zmagania te organizowane są przez uczelnie lubelskie. Zawody są jednocześnie eliminacjami do grudniowych finałów ogólnopolskich.

Czytaj dalej

Piłkarki zagrały o Puchar Tymbarku

Trzy żeńskie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki wystąpiły w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najstarszy zespół U-12 zajął drugie miejsce, najmłodsze zawodniczki, startujące w kategorii U-8, zakończyły rywalizację na trzeciej pozycji, a dziewczynki z drużyny U-10 zostały sklasyfikowane na miejscach 5 – 8.

Pokaż, gdzie grasz w piłkę i wygraj bilety na finał Fortuna Pucharu Polski. PZPN robi wielką mapę boisk!

Puchar1000Boisk_1Stadiony, boiska i klepiska. Wszystko co ma dwie bramki i kawałek placu do gry w piłę nożną ma znaleźć się na wielkiej mapie polskich boisk, która powstaje w ramach organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej projektu Puchar 1000 Boisk. Każdy może dodać zdjęcia miejsc, w których kopie piłkę lub kibicuje i wygrać bilety na wielki finał Fortuna Pucharu Polski.