XII Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka

11 listopada zapraszamy do kolejnej biegowej rywalizacji w Rykach. Już po raz 12. odbędzie się Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka. Tak jak w poprzednich latach pobiegniemy na dystansie 5km, na atestowanej przez PZLA trasie. Dla  zawodnika, który pobije rekord trasy (2021r. 14:31 – Patryk Kozłowski) czeka nagroda finansowa od firmy EuroCOLD w wysokosci 1500 PLN . Przewidujemy także nagrody finansowe w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Nagrodzimy także najlepszy progres Waszych wyników. Szerzej o nagrodach w regulaminie zawodów. Trasa biegu  5 km przebiega ulicą Przemysłową w Rykach. Start i meta w okolicy niebieskiego biurowca (zdjęcie ze streer view poniżej).

Zgłoszenia do biegu głównego :

zapisy

Wzór oświadczenia dla osoby niepełnoletniej biorącej udział w biegu głównym - TU.

bieg11112022

 

Uczniowie z powiatu ryckiego zwyciężają Finały Wojewódzkie w Ergometrze Wioślarskim „Z UKS-u do AZS-u”

Uczniowie z powiatu ryckiego zwyciężają Finały Wojewódzkie w Ergometrze Wioślarskim „Z UKS-u do AZS-u”

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbTradycją Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie jest udział w zawodach „Z UKS-u do AZS-u”, w ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym. Zmagania te organizowane są przez uczelnie lubelskie. Zawody są jednocześnie eliminacjami do grudniowych finałów ogólnopolskich.

 

Czytaj dalej

Piłkarki zagrały o Puchar Tymbarku

Trzy żeńskie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki wystąpiły w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najstarszy zespół U-12 zajął drugie miejsce, najmłodsze zawodniczki, startujące w kategorii U-8, zakończyły rywalizację na trzeciej pozycji, a dziewczynki z drużyny U-10 zostały sklasyfikowane na miejscach 5 – 8.

Czytaj dalej

Pokaż, gdzie grasz w piłkę i wygraj bilety na finał Fortuna Pucharu Polski. PZPN robi wielką mapę boisk!

Puchar1000Boisk_1Stadiony, boiska i klepiska. Wszystko co ma dwie bramki i kawałek placu do gry w piłę nożną ma znaleźć się na wielkiej mapie polskich boisk, która powstaje w ramach organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej projektu Puchar 1000 Boisk. Każdy może dodać zdjęcia miejsc, w których kopie piłkę lub kibicuje i wygrać bilety na wielki finał Fortuna Pucharu Polski.

Czytaj dalej

Legion na podium w Żelechowie

Uczniowski Klub Sportowy „Legion” Grabów Szlachecki na podium Turnieju o Puchar Posła Sławomira Skwarka w Żelechowie. W zawodach, rozegranych w miniony weekend, podopieczni Gustawa Serafina zajęli trzecie miejsce, a indywidualne wyróżnienie zdobyła Maja Mateńka.llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Czytaj dalej

Wygrany turniej piłkarek w Krasnymstawie

Trzy mecze i trzy zwycięstwa, do tego trzy wyróżnienia indywidualne. Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego “Legion” Grabów Szlachecki najlepsze w turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Krasnymstawie.600x0_legion-wygrywa-w-krasnymstawie-a

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend rywalizowały cztery zespoły, złożone z zawodniczek urodzonych w 2010 roku i młodszych. Podopieczne Gustawa Serafina pokonały kolejno: “Unię” Lublin – 3:2, LZS Wierzchowiska – 6:0 i “Kingę” Krasnystaw – 3:0.

Był to piąty start ekipy z gminy Nowodwór w turnieju w Krasnymstawie. Dwa razy zespół Gustawa Serafina kończył rywalizację na trzecim miejscu, a teraz wygrał wszystkie spotkania. Organizatorzy postanowili jednak tym razem nie prowadzić klasyfikacji drużynowej.

imo pokonania wszystkich rywalek opiekun “Legion” przyznaje, że nie był to najlepszy turniej w wykonaniu jego podopiecznych. – Wygrana cieszy, ale szwankowała trochę skuteczność i rozegranie piłki. Pewną trudnością jest dla nas gra na pełnowymiarowej hali, która jest o 2/3 większa od naszej, ale wiem, że dziewczyny potrafią zagrać lepiej – mówi  Gustaw Serafin.
Decyzją trenerów i organizatorów najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Maja Mateńka. Ponadto tytuł “królowej strzelczyń” za zdobycie 6 goli otrzymała Roksana Garbus, a wyróżniającą się zawodniczką okazała się Gabriela Janiec.
Podczas zawodów w Krasnymstawie w drużynie “Legionu” zagrały także: Julia Kostyra, Klaudia Jędrych, Patrycja Pieńkosz i Julia Beczek.

Mimo zimowej przerwy szkolnej piłkarki z Grabowa Szlacheckiego nie mają wolnego. W najbliższy weekend mają zagrać w kolejnym turnieju, tym razem w Żelechowie.

IAS24
(fot. G. Serafin)

 

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2022 roku.

Działając na podstawie art. 13 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm) Burmistrz Ryk ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2022 roku.indeks

Termin składania ofert ustala się na dzień 23 luty 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia.

 Tropem Wilczym-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zalesiu

Serdecznie zapraszamy do Zalesia k. Ryk na Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Organizatorem jest Gmina Ryki i Światowy Związek Żołnierzy AK koło w Rykach im. Mariana Bernaciaka “Orlika” oraz nasza grupa biegusiem.pl. Bieg odbędzie się 6 marca 2022r. o godz. 10.00 w Zalesiu k. Ryk. Szczegółowe informacje  w Regulaminie. Zapisy dostępne pod tym linkiem. Informacje dotyczące biegu będę ukazywać się na wydarzeniu na portalu Facebook.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee