Lewa noga jak u Robbena – kim jest najdroższa polska piłkarka w historii?

Paulina_Dudek_odbiera_nagrode_dla_najlepszej_zawodniczki_VII_edycji_turnieju_Z_podworka_na_stadion_o_Puchar_Tymbarku_ver.2Umiejętności, zaangażowania i waleczności mógłby się od niej uczyć niejeden zawodowy piłkarz. Sama podkreśla, że od dziecka była zdeterminowana, aby zaistnieć w świecie piłki nożnej. Dziś wspina się o kolejny szczebel w drodze na sportowy szczyt. Kim jest Paulina Dudek i jak zapracowała na miano najdroższej polskiej piłkarki w historii?

 

W jednym klubie z Neymarem

  Czytaj dalej

Międzygminny turniej halówki

a2Cztery dziewczęce drużyny i osiem zespołów chłopców walczyło w piątek 19 stycznia w turnieju piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Nowodwór. Zawody, rozgrywane w Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, wygrały piłkarki ze Stężycy i piłkarze z Moszczanki. Najlepszy wynik spośród drużyn z gminy Nowodwór osiągnęły dziewczynki z Grabowa Szlacheckiego, które zajęły drugie miejsce. 

Czytaj dalej

“Z kijami na mróz”

dziadek_mrozMiejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach zaprasza wszystkich zaawansowanych miłośników marszu z kijami do wzięcia udziału w 10 kilometrowym rekreacyjnym rajdzie nordic walking “Z kijami na mróz”. Planowane tempo marszu 6,5 km/godz.

Zbiórka uczestników w niedzielę 21 stycznia o godz. 10:50 przy świetlicy wiejskiej w Zalesiu. Start o godz. 11:00.Udział bezpłatny. Po zakończeniu Rajdu wspólne ognisko, wiktuały we własnym zakresie. Szczegółowych informacji w godz. pracy MGOSiR udziela Tadeusz Stoń, tel: 81 865 68 65 lub 606 814 365.

Choinka w Anglii i pierogi w Palermo – reprezentanci Polski o piłkarskich świętach

Pilkarskie_swieta_1_ZPnSoPT-fot.Cyfrasport_LQGeneralne porządki, przygotowanie kolacji wigilijnej, przystrajanie choinek i pakowanie ostatnich prezentów. Dni przedświąteczne nie pozostawiają Polakom czasu na inne zajęcia i pasje. Czy podobnie jest w domach bardziej piłkarskich, zarówno u dorosłych reprezentantów Polski, jak i młodszych nadziei polskiego futbolu? Jak oni spędzają okres świąteczny? Jakie mają w tym czasie obowiązki, a na jakie przyjemności mogą sobie pozwolić? Postanowiliśmy wysłać nasze elfy i sprawdzić, co słychać u Krychowiaka i spółki w tym wyjątkowym czasie.

Czytaj dalej