Powszechny Spis Rolny 2020

Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – najważniejsze badanie dddddddddddddddddstatystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce. Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych, z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.

 

Czytaj dalej

Ogłoszenie o naborze wniosków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” informuje, że został ogłoszony nabór wniosków w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętych Priorytetem 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartym w programie operacyjnym „Rybactwo
i Morze” na lata 2014-2020 (PO RYBY).

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

1280px-ZUS_logo.svgPolski Bon Turystyczny to wsparcie dla rodzin i branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi bonu. Trwają ostatnie przygotowania do jego wdrożenia.

 

Czytaj dalej

Czołowe zderzenie na DK-48

W poniedziłek 29 czerwca br. na DK-48 na wysokości m. Sobieszyn doszło do groźnego wypadku. W czołowym zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe – Opel i Audi. Sześć osób trafiło do szpitala. Jedną z poszkodowanych przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej