Ślisko na drogach!

Intensywne opady śniegu i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Po raz kolejny  policja przypomina, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Przekonała się o tym 34-letnia kierująca samochodem osobowym marki BMW, która dziś przed południem nie zapanowała nad pojazdem, wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rozlewiska.

Czytaj dalej

Zadbaj o swoją widoczność na drodze

aJesienią wcześnie zapadający zmrok, mgły oraz intensywne opady deszczu w znacznym stopniu ograniczają widoczność. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i dostosować swoje zachowanie do warunków panujących na drodze. Szczególnie ci ostatni, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są narażeni najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają o obowiązku noszenia odblasków podczas spotkań profilaktycznych. Również w trakcie codziennej służby uświadamiają pieszych, jak ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa ma odpowiednia widoczność i rozdają odblaski.

 

Czytaj dalej

UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW

68-116486W związku z pojawiającymi się na terenie powiatu ryckiego informacjami o kradzieżach i oszustwach, których ofiarami padają osoby starsze apelujemy do wszystkich o zachowanie czujności i ograniczonego zaufania względem nieznajomych, którzy mogą zapukać do naszych drzwi. Pamiętajmy również, że pomysłowość takich osób nie zna granic. Mogą podawać się za członka rodziny, pracownika pomocy społecznej, a nawet policjanta, tylko po to aby w przebiegły sposób zmanipulować swoją ofiarę i przekonać ją do dobrowolnego oddania oszczędności. Uwagę trzeba też zwracać na osoby, które oferując do sprzedaży towary odwiedzają nasze domy. O każdym tego typu działaniu należy informować Policję.

Czytaj dalej

Wspólne działania Policji i Inspekcji Transportu Drogowego

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaPolicjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego na drogach naszego powiatu. Kontrolowali samochody ciężarowe sprawdzając stan techniczny pojazdów, przestrzeganie czasu pracy przez kierowców oraz ich trzeźwość. Za pomocą specjalnej przenośnej wagi do pomiarów statycznych nacisków osi i masy całkowitej weryfikowali, czy waga pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem nie przekracza dopuszczalnej.

Czytaj dalej

Podsumowanie akcji “ZNICZ” na drogach powiatu ryckiego

2Policjanci z ryckiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2017”. Przez ostatnie 7 dni funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się drogami powiatu i odwiedzających groby bliskich. Był to dla nich okres wytężonej służby. Zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy oraz prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W ciągu 7 dni trwania akcji na terenie powiatu ryckiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w tym do 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby.

 

 

Czytaj dalej

Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej podczas akcji „Znicz”

1Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci wszystkich pionów czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich bliskich. W tym szczególnym okresie na drogach powiatu ryckiego możemy spotkać wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej.

Czytaj dalej