Kampania: „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

ubankowienie-grafika-poziomRośnie liczba seniorów, którzy pobierają świadczenia z ZUS na konto bankowe. Już tylko co czwarty z nich wybiera przekaz pocztowy. Tych ostatnich Zakład Ubezpieczeń Społecznych też próbuje zachęcić do zmiany nawyków, prowadząc kampanię informacyjną pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.”

 

Czytaj dalej

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

nabor670Burmistrz Ryk – Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie o naborze

Zgłoszenie kandydata na rachmistrza

Klauzula informacyjna

 

Broń i amunicja zabezpieczona u 39-latka

Wczoraj w południe ryccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie i przewodnikiem psa służbowego z KMP w Lublinie weszli na teren posesji mieszczącej się na terenie gminy Ułęż w poszukiwaniu broni oraz amunicji. W trakcie przeszukania zajmowanych przez 39 – latka pomieszczeń stróże prawa odnaleźli nielegalną broń oraz amunicję.

Funkcjonariusze przeliczyli arsenał. Okazało się, że mężczyzna miał 4 jednostki broni długiej, w tym jedną własnej produkcji oraz kilkanaście sztuk amunicji do broni myśliwskiej

Teraz 39-latek za swoje czyny odpowie przed Sądem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
podinspektor Robert Wąsik

KPP RYKI

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa