Uważajmy na niewybuchy

a1Niewybuch pocisku rakietowego odnaleziony został podczas prac porządkowych w miejscowości Podwierzbie. O znalezisku poinformował policjantów właściciel posesji. Pocisk został zabezpieczony przez saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Czytaj dalej

Zmiana rozkładu jazdy od 10 marca 2019

logo_polregio_poziomOd 10 marca 2019 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów 2018/2019 wprowadzający zmiany godzin kursowania pociągów. Rozkład jazdy jest kontynuacją dotychczasowego rozkładu wprowadzającą zmiany godzin kursowania pociągów uwzględniające  prowadzone prace torowe oraz zamknięcia poszczególnych odcinków linii kolejowych w okresie
10.III-8.VI.2019 r.

  Czytaj dalej

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Kinie Renesans

10 marca w Kinie Renesans odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie rozpoczęły życzenia od Zastępcy  Burmistrza Ryk  Pana Marka Jóźwika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej  w Rykach Pana Ryszarda Bieńczyka . Przybyłe panie zostały obdarowana kwiatami po czym w nostalgiczny nastrój wprowadził nas Michał Pastuszak wraz z zespołem “Poławiacze pereł”. 

 

 

 

Czytaj dalej

Wypadek z udziałem pieszego

a3Ryccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek 28 lutego br. na ul. Królewskiej w Rykach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, a następnie potrącił idącego chodnikiem pieszego. Bus zatrzymał się na słupie i ogrodzeniu posesji.

 

Czytaj dalej