Miasto rozdaje maszeczki ochronne

❗️Szanowni Państwo ❗️

 bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbUprzejmie informuję, że w ciągu kilku najbliższych dni każdy mieszkaniec Gminy Ryki otrzyma bezpłatnie maseczkę ochronną wielokrotnego użytku, którą po każdorazowym użyciu należy wyprać z detergentem i wyprasować 

Maseczki zostaną dostarczone mieszkańcom za pośrednictwem sołtysów, pracowników PGKiM, pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej, druhów OSP.

 Maseczkę będzie można nałożyć wychodząc tylko w uzasadnionych sytuacjach jak: wyjście do sklepu spożywczego, apteki czy do pracy.

Maseczka nie chroni nas w pełni przed wirusem i nie zwalnia nas z obowiązku kwarantanny !

Bądźmy odpowiedzialną społecznością..

Jarosław Żaczek – Burmistrz Ryk

 

Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkW związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Czytaj dalej

Walczymy z fałszywymi informacjami

Plotki dotyczące koronawirusa zalewają internet. Nagle okazuje się, że każdy ma wśród rodziny lub znajomych kogoś, kto pracuje w ABW, CBA, KPRM, MON, MSWiA i codziennie dzieli się porcją wiarygodnych i tajnych informacji. To nieprawda! Właśnie dlatego, że miejskie legendy tak chętnie są podawane dalej, rozprawiamy się z nimi w tym miejscu.

Czytaj dalej

Zlekceważyli kwarantannę

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców Ryk. Mężczyźni mimo obowiązku wykonywania kwarantanny domowej opuścili miejsca zamieszkania. Sprawa wyszła na jaw podczas sprawdzania przez ryckich policjantów realizacji obowiązku przymusowej izolacji. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.ggggggggggggggggggggggg

Czytaj dalej

Komunikat Burmistrza Ryk

herb_01W trosce o bezpieczeństwo Naszych Mieszkańców, w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, od dnia 16 marca do odwołania Urząd Miejski w Rykach będzie funkcjonował na zasadach określonych w zarządzeniu Burmistrza Ryk nr 34/2020.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, prosimy o zrozumienie i rozpowszechnienie komunikatu.

Czytaj dalej

Ważny komunikat! Zawieszone przyjęcia interesantów

ooooooooooooooooooooooooooooooooooW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Zawieszone zostają również terminy przyjęć interesantów przez kierownictwo policji na terenie garnizonu lubelskiego.

 

Czytaj dalej