Fałszywa informacja

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.

Czytaj dalej

Uwierzyła, że inwestuje na giełdzie. Straciła 4000 zł

Ofiarą oszustów udających doradców finansowych padła 38-latka. Skuszona wizją szybkiego zarobku, zainteresowała się ogłoszeniem podczas przeglądania stron internetowych. Myśląc, że zarobi na giełdzie, zrobiła przelewy na łączną kwotę 4 tysięcy złotych, a następnie po zainstalowaniu programu do zdalnego sterowania, a20umożliwiła przestępcom korzystanie z jej konta bankowego. Policja apeluje o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców.

Czytaj dalej

Działania NURD – akcja policjantów ruchu drogowego

19 stycznia br. na drogach i ulicach powiatu ryckiego Policjanci w ramach akcji „NURD” (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego) będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania rozpoczną się o 6 rano i potrwają do późnych godzin nocnych.rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Czytaj dalej

Był poszukiwany listem gończym. Już jest w areszcie


 

Policjanci z Ryk zatrzymali poszukiwanego 41-latka,który na swoim koncie miał przestępstwa przeciwko mieniu i wyrok skazujący na karę pozbawienia wolności. Przez kilka miesięcy ukrywał się w Austrii, a następnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

41-latek, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Rykach został zatrzymany przez kryminalnych z ryckiej komendy. Na swoim koncie miał wyrok za przestępstwa związane z oszustwami i podrobieniami dokumentów. Jak wynika z ustaleń kryminalnych zajmujących się poszukiwaniem osób mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu. Wcześniej przebywał na terenie Austrii, a następnie ukrywał się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Tam został zatrzymany.

41 latek nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy i był bardzo zaskoczony wizytą.  Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższy rok.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI

Czytaj dalej