Nie segregujesz śmieci? Zapłacisz znacznie więcej za wywóz odpadów

Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)W 2020 r. za wywóz śmieci zapłacimy znacznie więcej, nawet kilkadziesiąt lub kilkaset procent, zwłaszcza gdy ich nie posegregujemy. Selektywna zbiórka odpadów dziś to już nie tylko dbałość o środowisko, ale także własny rachunek ekonomiczny. Warto zatem wiedzieć, jak we właściwy sposób pozbywać się śmieci.

 

Czytaj dalej

Nowy rok rozpoczął od włamania. Do końca roku pozostanie w areszcie

d1032 – letni mężczyzna w noworoczne popołudnie usiłował włamać się do budynku, jednak odgłos wybijanej szyby zaalarmował mieszkankę Ryk. Mimo, że zdołał uciec z miejsca, to już następnego dnia został zatrzymany przez policjantów ryckiej komendy. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany i najbliższy rok spędzi w areszcie.

Czytaj dalej

Informacja dotycząca Sylwestra Miejskiego

Szanowni Państwo !a10

W związku z licznymi działaniami remontowo-budowlanymi przeprowadzanymi w ramach zadania “Kompleksowa rewitalizacja centrum miasta Ryki” na terenie zespołu pałacowo-parkowego z przykrością informujemy, iż ze względu na Państwa bezpieczeństwo Sylwester Miejski wraz z pokazem sztucznych ogni nie odbędzie się w tym roku.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Sytuacja jest wyjątkowa i będzie miała miejsce wyłącznie w tym roku. Dzięki realizacji przez gminę powyższego zadania będziecie mogli Państwo świętować wspólnie Nowy Rok w przyszłych latach na terenie pięknego i odnowionego Parku Miejskiego w Rykach.

UM RYKI

 
 

 

Życzenia świąteczne

s30

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2020

pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Niech te Święta będą pełne ciepła, wzajemnej życzliwości i pokoju.

Niech wyjątkowy Świąteczny nastrój na długo pozostanie w sercach i pamięci,

a Nowy Rok będzie czasem spełnionych nadziei, oczekiwań

i realizacji wszystkich osobistych zamierzeń.

Przewodniczący Rady Miejskiej           Burmistrz Ryk
Ryszard Bieńczyk Jarosław Żaczek