Podsumowanie pierwszego półrocza 2018 pracy policji

nowodwor_01-340x160Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa – 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.

Czytaj dalej

Filmowe Wakacje z Kinem Renesans: ”Mali Bohaterowie’

36519243_1920720558227666_5147127174469255168_n“Mali bohaterowie” to opowieść o codzienności dzieci zmagających się ze skomplikowanymi schorzeniami. Ich życie wygląda inaczej od tego, które wiodą ich rówieśnicy – muszą dzielić je między domem a szpitalem. Jednak trudne położenie nie pozbawia ich radości i pragnienia normalności oraz beztroski – oddają się zajęciom teatralnym, grają w piłkę, uwielbiają kalambury. Z odwagą i wdzięcznością doświadczają każdego kolejnego dnia – świadome kruchości i piękna własnego istnienia. W swojej pamięci kolekcjonują niezwykłe obrazy: chwilę gdy od dawna nie odczuwały bólu, mogły swobodnie śmiać się lub oddychać. Nic nie jest w stanie stanąć im na drodze do szczęścia.

Na ten seans zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat :)

Czwartek 5 czerwca   godz. 11.00 – 13.00

KINO RENESANS RYKI

 

Cena biletu: 8 zł

 

clock

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

 

KOMUNIKAT MINISTERSTWA CYFRYZACJI

 

Rewolucja-dla-kierowcow.-Dowod-rejestracyjny-i-papierowe-OC-nie-beda-potrzebne_articleOd 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

 

To już oficjalne. Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, dzięki któremu od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC.

  Czytaj dalej

Policjant z Ryk wziął udział w rajdzie sztafetowym po Polsce – „Mundur na rowerze 2018”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW poniedziałek  policjant z Komendy Powiatowej Policji w Rykach wziął udział w rajdzie sztafetowym po Polsce – „Mundur na rowerze 2018”. Organizatorem rajdu jest Grupa „Mundur na rowerze. Mundurowi Mundurowym”, a jego celem promowanie aktywności sportowej w środowisku służb mundurowych oraz zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Dąbrowskiego i Marcina Miniaka z Łodzi.

 

 

Czytaj dalej