Ryccy policjanci wzięli udział w Młodzieżowym Forum Nowych Technologii

27 listopada br. ryccy policjanci uczestniczyli w Młodzieżowym Forum Nowych Technologii które odbyło się w Rykach. Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny i odbyło się w formie platformy służącej zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów, wymiany doświadczeń i integracji dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego. Podczas panelu dyskusyjnego funkcjonariusze opowiedzieli, czym jest cyberprzemoc oraz przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

Czytaj dalej

Zderzenie karetki pogotowia i ciężarówki

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 21  listopada  br. rano w Rykach na ul. Lubelskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący karetką pogotowia 30-letek podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z kierującym ciężarowym Volvo. W wyniku zderzenia kierujący i dwóch pasażerów z pogotowia z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

Czytaj dalej

Ogłoszenie o naborze wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w ramach SIM – Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

ryki3Burmistrz Ryk ogłasza nabór wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach zlokalizowanych w Rykach przy ul. Granicznej, które zostaną wybudowane w ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową SIM Lubelskie sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa.

Czytaj dalej

Koncert z okazji 105.Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

11 listoda br.  w Kino Renesans Ryki wspólnie świętowaliśmy 105.Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.
Podczas Koncertu Galowego usłyszeliśmy niezastąpioną Orkiestra Dęta OSP Ryki, która towarzyszy nam podczas obchodów wszystkich świąt Narodowych i uroczystości miejskich. Ponadto nastąpiło rozstrzygnięcie I wręczenie nagród Laureatom Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i mogliśmy ponownie wysłuchać pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu nagrodzonych uczestników.
Koncert Galowy był również podsumowaniem całości projektu “Ryki w hołdzie bohaterom” realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach, dofinansowanego ze środków Biura ,,Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa”.
#Niepodległa
Później na scenie Kino Renesans Ryki  odbył się koncert wspaniałego artysty Grzegorza Wilka “NIE TYLKO ELEGIA” do wierszy K.K.Baczyńskiego przy akompaniamencie wybitnego Jacka Szwaj

Źródło: CKiS w Rykach

Dzień Seniora w lubelskim ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na spotkanie w ramach Dnia Seniora, które odbędzie się 14 listopada (wtorek) w lubelskim Oddziale ZUS przy ul. Zana 36.

Plakat - Dzien Seniora w ZUS__Senior Manager do spraw wlasnego bezpieczenstwa 14 listopada (002)

W programie:

9:00-13:00 porady na Sali Obsługi Klientów specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy oraz Policji. Na stoisku NFZ będzie możliwość skorzystania z pomiarów na przenośnym analizatorze składu ciała, natomiast u pracowników WOMP będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz zbadać poziom cukru we krwi.

10:00-12:15 prelekcje ekspertów Urzędu Miasta, NFZ Policji i ZUS.

1 listopada – darmowa komunikacja miejska

Szanowni Państwo!
W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, informuję iż w dniu
1 listopada 2023 r. mieszkańcy Ryk udający się na cmentarz przy ul. Królewskiej, będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Dwa busy z PKS-u w Rykach będą rozpoczynały kursy od godziny 9:00 a zakończą po godzinie 15:00, cały czas obsługując linię Netto – koniec ul. Dolnej, w jedną i drugą stronę. Trasa bezpłatnego połączenia będzie przebiegała następująco:

I przystanek – parking przy Netto
II przystanek – przystanek autobusowy przy Liceum Ogólnokształcącym na ul. Słowackiego
III przystanek – parking przy galerii Ósemka
IV przystanek – dawny przystanek, ul. Kościuszki
V przystanek – koniec ul. Dolnej.

Gmina RYKI

a123445556666

 

Ryki i okolice pod okupacją niemiecką – spotkanie w CKiS w Rykach

W dniu 29 października 2023 r. w Izbie Pamięci “Orlika ” w Centrum Kultury i Sportu w Rykach odbyło się Spotkanie z lokalną historią oraz wykład pt. ” Ryki i okolice pod okupacją niemiecką”.
Wykład przeprowadził pan dr. Marcin Paluch – historyk i wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie .
Spotkanie dofinansowano ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa” w ramach zadania “Ryki w hołdzie bohaterom “