II Spotkanie Informacyjno – Integracyjne dla przedstawicieli KGW i Stowarzyszeń z terenu Powiatu Ryckiego

W dniu 7 marca 2024r. Starostwo Powiatowe w Rykach zorganizowało po raz drugi spotkanie informacyjno – integracyjne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń z terenu Powiatu Ryckiego.

Spotkanie zainaugurował Starosta Rycki Dariusz Szczygielski wraz z  Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Łysoniem. Powitali oni przybyłe delegacje z Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych organizacji. Ze względu na zbliżający się Dzień Kobiet przekazali również wszystkim obecnym Paniom serdeczne życzenia oraz okolicznościowe kwiaty.

W części informacyjnej spotkania Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach Lilianna Dąbrowska zapoznała uczestników kalendarzem imprez kulturalnych oraz wydarzeń adresowanych do Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń. Przedstawiono szczegółowe informacje na temat  „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, programu Kultura – Interwencje, oraz innych konkursów i wydarzeń skierowanych do KGW.

Druga część spotkania miała charakter mniej oficjalny. Przy słodkim poczęstunku delegacje mogły wymienić się doświadczeniami. W nastrój radości i wspólnoty uczestników wprowadziły również zabawy integracyjne połączone z programem rozrywkowym.

Powiat Rycki składa wyrazy uznania dla wszystkich KGW i Organizacji, które angażują się w rozwój kulturalny powiatu oraz promują go zarówno w przedsięwzięciach lokalnych jak i tych o zasięgu ogólnokrajowym.

 

Źródło: Powiat Rycki