MUNDUR W FILMIE – Europejska Noc Muzeów

ssssssssssAleja gwiazd złożona z grup rekonstrukcji historycznych, zabytkowe pojazdy, mundury i obowiązkowy czerwony dywan…

18 maja, podczas Europejskiej Nocy Muzeów, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie będzie planem filmowym dla aktorów, którzy wspólnie ze zwiedzającymi wystąpią w uroczystym otwarciu wystawy „Mundur w Filmie”.

W rolach głównych: Jean Reno, Brad Pitt, Colin Firth, Gary Oldman, Benedict Cumberbath, Tom Hardy, Daniel Olbrychski, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Maciej Zakościelny, Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Borys Szyc, Bartłomiej Topa, Krzysztof Zalewski…..

Czytaj dalej

Szkolna przerwa na czytanie

411x0_przerwa-na-czytanie-bSzkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór ma swój udział w próbie bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W ogólnopolskiej akcji, która odbyła się we wtorek 14 maja, brały udział placówki oświatowe różnych szczebli, ośrodki szkolno-wychowawcze i inne instytucje, w tym ponad 150-osobowa grupa lektorów z Grabowa Szlacheckiego.

Czytaj dalej

Szczęśliwe finały poszukiwań zaginionych w Dęblinie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. Jednym z nich był 43-letni a1mieszkaniec powiatu ryckiego, który wysłał do rodziny pożegnalnego sms-a. Drugim poszukiwanym był 17-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który wyszedł ze szkoły i urwał się z nim kontakt. W poszukiwania zaangażowano policjantów z Ryk i KWP w Lublinie, żołnierzy WOT, strażaków OSP i PSP z Ryk. W działaniach wziął udział również operator drona.

 

Czytaj dalej