Podsumowanie pierwszego półrocza 2018 pracy policji

nowodwor_01-340x160Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa – 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.

Czytaj dalej

Wypadek drogowy na trasie W-801

357-130803_mPolicjanci z Ryk ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie W-801. Kierujący osobowym fordem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Do szpitala trafiła pasażerka osobowego forda. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

Czytaj dalej

Wypadek z udziałem rowerzystki

357-130690Ryccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 9 lipca br. w miejscowości Kłoczew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia z rowerzystką. Kierująca rowerem i jej dwuletnie dziecko przewożone w foteliku trafili do szpitala.

 

 

Czytaj dalej