Wysokie kwoty mandatów karnych za rażące naruszenie prawa na drodze

Kolejne wysokie mandaty karne nakładają policjanci ruchu drogowego na kierujących za rażące naruszenie mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmprawa. W Rykach kierujący seatem 24 latek otrzymał mandat na kwotę 2 tys. zł. za wjechanie na przejazd kolejowy przy sygnale czerwonym. Z kolei w Chełmie taką samą karę otrzymała 29-latka za przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h w terenie zabudowanym.  Policja apeluje do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policja przypomina również, że w związku ze zmianą przepisów drogowych, zmieniły się także kwoty mandatów dotyczących nietrzeźwych kierujących rowerami.

Czytaj dalej

Zaginął Paweł Mich

Policjanci z ryckiej komendy poszukują Pawła Mich. 37-latek w nocy z 11 na 12 stycznia między godziną aaaaaaaaaaaaaaaaa22:00 a 5:30 wyszedł z miejsca zamieszkania i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego prosimy kierować do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Rykach, pod numer telefonu 47 81 28 210 lub na numer alarmowy 112.

 

Czytaj dalej

Wykazy nieruchomości położonych na terenie gminy i miasta Ryki przeznaczonych do zbycia w drodze bezprzetargowej i w przetargu publicznym nieograniczonym.

Sprzedaż bezprzetargowa nieruchomości gruntowej ozn. nr geod. 55/26 położonej w miejscowości Swaty, gmina Ryki.
Sprzedaż bezprzetargowa nieruchomości gruntowej ozn. nr geod. 2898/4 położonej w miejscowości Bobrowniki, gmina Ryki.
Sprzedaż bezprzetargowa nieruchomości gruntowej ozn. nr geod. 3201/5 położonej w miejscowości Bobrowniki, gmina Ryki.
Sprzedaż bezprzetargowa nieruchomości gruntowej ozn. nr geod. 3201/4 położonej w miejscowości Bobrowniki, gmina Ryki.
Sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Rykach przy ul. Łukowskiej

 

Promile, kolizja i ucieczka. Spore kłopoty 51-latka

ooooooooooooooooooooooooooooooooooKierujący renault jadąc drogą powiatową na wysokości Bazanowa Starego doprowadził do kolizji z volkswagenem, a po zdarzeniu odjechał. Ruszył za nim kierowca volkswagena z pasażerem i po zatrzymaniu pojazdu uniemożliwił dalszą jazdę. O zdarzeniu powiadomił służby. Okazało się, że 51-letni sprawca kolizji w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem

Czytaj dalej

Rusza trzeci nabór wniosków w ramach programu Cyfrowa Gmina!

ddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddSekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz spotkał się we wtorek w Zgierzu z łódzkimi samorządowcami, gdzie ogłosił start III naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Łącznie w tym etapie uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie jest 626 gmin z całego kraju, a całkowita kwota przeznaczona na ten cel to ponad 162 miliony zł. Nabór potrwa do 10 lutego.

Czytaj dalej