Fałszywa informacja

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.

Czytaj dalej

Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Powiatu Ryckiego przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz Skarbu Państwa w trwały zarząd Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie na potr.

a40Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Powiatu Ryckiego, położonych w Sobieszynie, gminie Ułęż, przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz Skarbu Państwa w trwały zarząd Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie na potr.

 

wykaz

 https://www.ryki.powiat.pl/aktualnosci/n,268064,wykaz-nieruchomosci.html

Uwierzyła, że inwestuje na giełdzie. Straciła 4000 zł

Ofiarą oszustów udających doradców finansowych padła 38-latka. Skuszona wizją szybkiego zarobku, zainteresowała się ogłoszeniem podczas przeglądania stron internetowych. Myśląc, że zarobi na giełdzie, zrobiła przelewy na łączną kwotę 4 tysięcy złotych, a następnie po zainstalowaniu programu do zdalnego sterowania, a20umożliwiła przestępcom korzystanie z jej konta bankowego. Policja apeluje o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców.

Czytaj dalej

Piłkarki grają i Alicji pomagają

Młode piłkarki z dwóch województw wsparły chorą dziewczynkę z Grabowa Szlacheckiego. Uczniowski Klub Sportowy „Legion” i koło wolontariatu, działające przy Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, zorganizowały w sobotę 4 lutego turniej piłkarski i kiermasz, z których dochód przekazali Alicji Gudali, zmagającej się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

 

Podczas turnieju, który odbył się w hali sportowej w Kłoczewie, udało się zebrać 4456 złotych. To pieniądze z wpisowego od każdej z drużyn oraz z kiermaszu ciast, przygotowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

 

 

W rywalizacji sportowej wzięło udział 10 zespołów, a zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.

 

W pierwszej rywalizowały ekipy złożone z zawodniczek, urodzonych w2013 roku i później. Najlepszy okazał się LZS “Piekiełko” Przykwa, drugie miejsce zajął UKS “Varsovia” Warszawa, na trzecim stopniu podium stanął UKS “Legion” Grabów Szlachecki, a na kolejnych dwóch pozycjach uplasowały się KS AP “Diamonds Academy” Warszawa i UKS “Legion” Grabów Szlachecki II.

W grupie, w której mecze rozgrywały piłkarki z 2009 i młodsze, również zwyciężył LZS “Piekiełko” Przykwa, na drugiej pozycji turniej ukończył UKS “Legion Grabów Szlachecki, trzecie miejsce wywalczył UKS “Varsovia” Warszawa, czwarte zajął UKS “Gabaryty” Dęblin, a na piątej pozycji zawody ukończył “Młodzik” Dęblin.

 

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy przygotowali również wyróżnienia indywidualne. W młodszej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką została Julia Janiszek z “Legionu” Grabów Szlachecki, “królową strzelczyń” okazała się Zofia Bawiec z “Varsovii” Warszawa, a tytuł najlepszej bramkarki przypadł Elvirze Żaczinian, reprezentującej “Diamods Academy” Warszawa.

 

Najlepszą zawodniczką wśród starszych piłkarek została wybrana Lena Sadkowska, reprezentująca “Gabaryty” Dęblin, tytuł “królowej strzelczyń” trafił do Mai Mateńki z “Legionu” Grabów Szlachecki, a najlepsza bramkarką okazała się Gabriela Błaszkiewicz z “Varsovii” Warszawa

 

Organizatorzy dziękują za udział w zawodach wszystkim trenerom, opiekunom i zawodniczkom, a wójtom gmin Kłoczew i Nowodwór – Zenonowi Stefanowskiemu i Ryszardowi Piotrowskiemu za ufundowanie medali, pucharów i nagród oraz udostępnienie hali sportowej. Słowa podziękowania kierują również do rodziców uczniów z Grabowa Szlacheckiego za ciasta i pomoc w organizacji kiermaszu.

 

Wyrazy wdzięczności przekazała również rodzina kilkuletniej dziewczynki, która była na sobotnich zawodach. Alicja Gudala przeszła już kilka operacji, ale nadal nie może chodzić i potrzebuje specjalnego sprzętu medycznego oraz systematycznej rehabilitacji. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny, stąd pomysł na organizację piłkarskiego turnieju, połączonego z kiermaszem ciast.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)

 

IAS24