Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkW związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Czytaj dalej

Walczymy z fałszywymi informacjami

Plotki dotyczące koronawirusa zalewają internet. Nagle okazuje się, że każdy ma wśród rodziny lub znajomych kogoś, kto pracuje w ABW, CBA, KPRM, MON, MSWiA i codziennie dzieli się porcją wiarygodnych i tajnych informacji. To nieprawda! Właśnie dlatego, że miejskie legendy tak chętnie są podawane dalej, rozprawiamy się z nimi w tym miejscu.

Czytaj dalej

Zlekceważyli kwarantannę

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców Ryk. Mężczyźni mimo obowiązku wykonywania kwarantanny domowej opuścili miejsca zamieszkania. Sprawa wyszła na jaw podczas sprawdzania przez ryckich policjantów realizacji obowiązku przymusowej izolacji. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.ggggggggggggggggggggggg

Czytaj dalej

Kolejny niewybuch z czasów wojny

c100Bombę burzącą znaleziono w kompleksie leśnym w miejscowości Wrzosówka gm. Nowodwór. O znalezisku powiadomił policjantów za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieszkaniec gminy Ułęż. Znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy przenosić a nawet ich dotykać.

 

Czytaj dalej

Odpowie za “głupi żart”

Za wywołanie niepotrzebnej czynności odpowie 53-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna wywołał awanturę na stacji paliw w Dęblinie twierdząc przy tym, że jest zarażony koronawirusem. Do obsługi zgłoszenia zaangażowano Policję i służby medyczne. Okazało się, że był to głupi żart. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

 

Czytaj dalej

Komunikat Burmistrza Ryk

herb_01W trosce o bezpieczeństwo Naszych Mieszkańców, w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, od dnia 16 marca do odwołania Urząd Miejski w Rykach będzie funkcjonował na zasadach określonych w zarządzeniu Burmistrza Ryk nr 34/2020.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, prosimy o zrozumienie i rozpowszechnienie komunikatu.

Czytaj dalej