Piłkarki grają i Alicji pomagają

Młode piłkarki z dwóch województw wsparły chorą dziewczynkę z Grabowa Szlacheckiego. Uczniowski Klub Sportowy „Legion” i koło wolontariatu, działające przy Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim, zorganizowały w sobotę 4 lutego turniej piłkarski i kiermasz, z których dochód przekazali Alicji Gudali, zmagającej się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

 

Podczas turnieju, który odbył się w hali sportowej w Kłoczewie, udało się zebrać 4456 złotych. To pieniądze z wpisowego od każdej z drużyn oraz z kiermaszu ciast, przygotowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

 

 

W rywalizacji sportowej wzięło udział 10 zespołów, a zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.

 

W pierwszej rywalizowały ekipy złożone z zawodniczek, urodzonych w2013 roku i później. Najlepszy okazał się LZS “Piekiełko” Przykwa, drugie miejsce zajął UKS “Varsovia” Warszawa, na trzecim stopniu podium stanął UKS “Legion” Grabów Szlachecki, a na kolejnych dwóch pozycjach uplasowały się KS AP “Diamonds Academy” Warszawa i UKS “Legion” Grabów Szlachecki II.

W grupie, w której mecze rozgrywały piłkarki z 2009 i młodsze, również zwyciężył LZS “Piekiełko” Przykwa, na drugiej pozycji turniej ukończył UKS “Legion Grabów Szlachecki, trzecie miejsce wywalczył UKS “Varsovia” Warszawa, czwarte zajął UKS “Gabaryty” Dęblin, a na piątej pozycji zawody ukończył “Młodzik” Dęblin.

 

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy przygotowali również wyróżnienia indywidualne. W młodszej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką została Julia Janiszek z “Legionu” Grabów Szlachecki, “królową strzelczyń” okazała się Zofia Bawiec z “Varsovii” Warszawa, a tytuł najlepszej bramkarki przypadł Elvirze Żaczinian, reprezentującej “Diamods Academy” Warszawa.

 

Najlepszą zawodniczką wśród starszych piłkarek została wybrana Lena Sadkowska, reprezentująca “Gabaryty” Dęblin, tytuł “królowej strzelczyń” trafił do Mai Mateńki z “Legionu” Grabów Szlachecki, a najlepsza bramkarką okazała się Gabriela Błaszkiewicz z “Varsovii” Warszawa

 

Organizatorzy dziękują za udział w zawodach wszystkim trenerom, opiekunom i zawodniczkom, a wójtom gmin Kłoczew i Nowodwór – Zenonowi Stefanowskiemu i Ryszardowi Piotrowskiemu za ufundowanie medali, pucharów i nagród oraz udostępnienie hali sportowej. Słowa podziękowania kierują również do rodziców uczniów z Grabowa Szlacheckiego za ciasta i pomoc w organizacji kiermaszu.

 

Wyrazy wdzięczności przekazała również rodzina kilkuletniej dziewczynki, która była na sobotnich zawodach. Alicja Gudala przeszła już kilka operacji, ale nadal nie może chodzić i potrzebuje specjalnego sprzętu medycznego oraz systematycznej rehabilitacji. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny, stąd pomysł na organizację piłkarskiego turnieju, połączonego z kiermaszem ciast.

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)

 

IAS24

Działania NURD – akcja policjantów ruchu drogowego

19 stycznia br. na drogach i ulicach powiatu ryckiego Policjanci w ramach akcji „NURD” (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego) będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania rozpoczną się o 6 rano i potrwają do późnych godzin nocnych.rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Czytaj dalej

Potrącił pieszą lusterkiem

Do potracenia pieszej doszło 6 grudnia br.  rano w powiecie ryckim. Kierujący dostawczym Renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37 latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, na szczęście doznała tylko niegroźnych obrażeń. Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku. Do kierujących apelujemy o ostrożność na drodze, a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych!wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Czytaj dalej

Strzelał, bo nie chciał zapłacić

Zatrzymaliśmy 46-latka, który oddał dwa strzały z broni myśliwskiej w kierunku czterech mężczyzn. Do zdarzenia doszło w weekend w a10powiecie ryckim na prywatnej posesji. Sprawca nie mając jak wrócić z imprezy do domu zaproponował poznanym osobom pieniądze za zawiezienie. Gdy był już na posesji zamiast pieniędzy wyniósł z domu broń. Prokurator z Ryk zdecydował o zastosowaniu dozoru wobec 46-latka.

Czytaj dalej

Debata społeczna w Nowodworze

12 października br. w Nowodworze odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z ryckiej komendy Policjanci w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze spotkali się z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas debaty, która przebiegła pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” uczestnicy spotkania podzielili się spostrzeżeniami i swoimi poglądami na temat bezpieczeństwa w okolicach swojego zamieszkania.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Czytaj dalej