Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkW związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Czytaj dalej

Walczymy z fałszywymi informacjami

Plotki dotyczące koronawirusa zalewają internet. Nagle okazuje się, że każdy ma wśród rodziny lub znajomych kogoś, kto pracuje w ABW, CBA, KPRM, MON, MSWiA i codziennie dzieli się porcją wiarygodnych i tajnych informacji. To nieprawda! Właśnie dlatego, że miejskie legendy tak chętnie są podawane dalej, rozprawiamy się z nimi w tym miejscu.

Czytaj dalej

Kolejny niewybuch z czasów wojny

c100Bombę burzącą znaleziono w kompleksie leśnym w miejscowości Wrzosówka gm. Nowodwór. O znalezisku powiadomił policjantów za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieszkaniec gminy Ułęż. Znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy przenosić a nawet ich dotykać.

 

Czytaj dalej

Ważny komunikat! Zawieszone przyjęcia interesantów

ooooooooooooooooooooooooooooooooooW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Zawieszone zostają również terminy przyjęć interesantów przez kierownictwo policji na terenie garnizonu lubelskiego.

 

Czytaj dalej

Koronawirus: informacje i zalecenia

Jeśli wróciłeś/wróciłaś z terenu gdzie występuje koronawirus SARS-CoV-2 niezwłocznie!!!

kontaktuj się telefonicznie z:

 1. Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rykach
  81/ 865 16 37
 2. Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rykach
  Alarmowy po godz. 15:00 i w dni wolne od pracy
  693 977 570
 3. Całodobowa Infolinia 7 dni w tygodniu 800 190 590

  PAMIĘTAJ !!!
  często myj ręce wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży dezynfekuj preparatem dezynfekcyjnym

 

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę 1 lutego br.   po południu na terenie gm. Nowodwór. Kierujący motocyklem marki Honda z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego lasu. Niestety 18-latek w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj dalej