Charytatywne obchody kobiecego święta w szkole

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Nowodworze miały szczególny charakter. Na uroczystość, która odbyła się w piątek 8 marca, oprócz występów artystycznych złożyły się loteria fantowa oraz kiermasz ciast i innych pyszności z przeznaczeniem na cele charytatywne.

a1

Atmosfera piątkowego święta była wyczuwalna w szkole już od rana, ponieważ po szkolnych korytarzach roznosił się zapach pysznych ciast, upieczonych przez rodziców. Uczniowie zaopatrywali się również w niebanalne desery, soki, lemoniadę i inne łakocie.

 

Czytaj dalej

Dzień Seniora w lubelskim ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na spotkanie w ramach Dnia Seniora, które odbędzie się 14 listopada (wtorek) w lubelskim Oddziale ZUS przy ul. Zana 36.

Plakat - Dzien Seniora w ZUS__Senior Manager do spraw wlasnego bezpieczenstwa 14 listopada (002)

W programie:

9:00-13:00 porady na Sali Obsługi Klientów specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy oraz Policji. Na stoisku NFZ będzie możliwość skorzystania z pomiarów na przenośnym analizatorze składu ciała, natomiast u pracowników WOMP będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz zbadać poziom cukru we krwi.

10:00-12:15 prelekcje ekspertów Urzędu Miasta, NFZ Policji i ZUS.

Polregio rewolucjonizuje rynek sprzedaży biletów. Premiera nowych urządzeń samoobsługowych na Trako 2023

Polregio rewolucjonizuje rynek sprzedaży biletów.Polregio videomaty
Premiera nowych urządzeń samoobsługowych na Trako 2023
 Na tegorocznej edycji branżowych targów Trako Polregio zaprezentowało dwa rodzaje videomatów stacjonarnych, w tym zupełnie nowy model przystosowany do działania na zewnątrz. Nowe urządzenia są w tej chwili montowane na dworcach w województwie pomorskim, opolskim, wielkopolskim oraz lubelskim. Docelowo do końca przyszłego roku również w innych regionach.
 Oprócz tego przewoźnik pokazał nowy, mobilny biletomat który będzie instalowany w pociągach Polregio – pierwsze 30 sztuk zostanie zainstalowanych w pojazdach jeżdżących w woj. wielkopolskim.
 Nowe urządzenia umożliwiają zakup biletu na każdym etapie podróży – na zewnątrz dworca (videomat zewnętrzny), w jego wnętrzu (videomat wewnętrzny – wprowadzony już w 2022 r. w ramach pilotażu), jak również w pociągu Polregio (biletomat mobilny).
Nowoczesne formy zakupu biletów dla pasażerów zgodne z ich oczekiwaniami i obecnym tempem życia – to najnowsze udogodnienie Polregio dla podróżnych. Przewoźnik zaprezentował dzisiaj na branżowych targach TRAKO zupełnie nowe urządzenia, które wkrótce trafią do pociągów, na dworce i perony, a także do pojazdów.
Wprowadzenie aż trzech rodzajów urządzeń samoobsługowych pozwoli spółce na zmniejszenie kosztów sprzedaży biletów przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności tego kanału sprzedaży. Urządzenia samoobsługowe Polregio są dostosowane do potrzeb pasażerów w każdej grupie wiekowej, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Kolejne videomaty dworcowe, uzupełniające sieć urządzeń z pilotażowego etapu wdrożenia, najpierw pojawią się w województwie pomorskim, ale także opolskim, wielkopolskim oraz lubelskim. Łącznie do końca 2023 r. roku będzie ok. 30 videomatów, zaś w kolejnym roku POLREGIO planuje uzupełnić ofertę o kolejnych 90 urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych, które są obecnie na etapie postępowania przetargowego.
Dodatkowo do końca roku blisko 30 szt. biletomatów mobilnych trafi do pojazdów Polregio jeżdżących na terenie województwa wielkopolskiego.
W ten sposób docelowo pasażerowie w całej Polsce będą mogli kupić bilety na każdym etapie podróży – od dworca na zewnątrz, poprzez sam budynek aż po pociąg stojący na peronie. To również efekt wdrożenia wniosków z przeprowadzonego przez spółkę pilotażu – podróżni nie zawsze mają czas na zakup biletu przed odjazdem pociągu.
– Rozszerzamy ofertę handlową Polregio o nowe kanały sprzedaży z myślą o naszych pasażerach. Obecnie mamy ok. 120 kas stacjonarnych oraz ok. 90 biletomatów i 10 nowoczesnych videomatów, które w ramach pilotażu wprowadziliśmy jeszcze w październiku 2022 r. Do końca roku będziemy mieć ok. 30 videomatów oraz blisko 30 mobilnych biletomatów. Co ważne, videomaty są czynne całą dobę jak klasyczne biletomaty, a dodatkowo w godz. 6-22 umożliwiają zakup biletu jak u kasjera w okienku kasowych. Dla osób, które się spieszą, zakup biletu będzie możliwy bezpośrednio w pociągu, w naszym nowym biletomacie mobilnym – mówi Adam Pawlik, prezes zarządu POLREGIO S.A.

Videomaty Polregio łączą możliwości biletomatu z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej. To innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które pozwala na uzupełnienie sieci kas biletowych o urządzenia samoobsługowe, ale wyposażone w usługę pozwalającą na kontakt w postaci transmisji wideo z konsultantem, tzw. e-kasjerem. Dzięki nowoczesnej technologii pasażer w trakcie kupowania biletu korzysta z pomocy e-kasjera, czyli osoby zlokalizowanej w call center, która pomaga zakupić najtańszy bilet kolejowy. E-kasjerzy są dostępni w godzinach 6-22, a więc w godzinach uruchamiania przez nas pociągów. To również zdecydowanie dłużej niż funkcjonuje większość kas stacjonarnych.

– Firma M4B, która jest jednym z czołowych dostawców urządzeń samoobsługowych w Polsce, podjęła decyzję o wykorzystaniu swojego bogatego doświadczenia w innych sektorach i zastosowaniu go w branży kolejowej. W oparciu o swoją ekspertyzę, firma zaprojektowała urządzenia skrojone na miarę potrzeb pasażerów kolei, zwracając uwagę na różnorodne miejsca, w których mogą oni potrzebować zakupić bilet – na dworcach, peronach, czy nawet  bezpośrednio w pociągu – mówi Jarosław Leśniewski, prezes zarządu M4B S.A.
– Cieszymy się, że Polregio rozwija projekt videomatów. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez pasażerów podczas projektu pilotażowego. Dzięki dalszemu rozwojowi liczby urządzeń, oraz ich rodzajów (videomat wewnętrzny i zewnętrzny), zmieni się sposób odprawy pasażerów, będzie po prostu wygodniej. 10 lat temu biletomaty i płatności za pomocą kart płatniczych były podobną innowacją, dziś myślę, że nikt nie wyobraża sobie dworców and miast bez tych urządzeń i tej funkcjonalności. Dlatego jako firma, która od lat współpracuje z przewoźnikami kolejowymi, jako dostawca rozwiązań do sprzedaży biletów, cieszymy się, że ponownie bierzemy aktywny udział w tej małej rewolucji – podkreśla Sebastian Borowski, prezes zarządu Avista.
– Dostępne prognozy pokazują, że do 2030 roku łączny udział automatów biletowych według liczby sprzedanych biletów będzie wyższy niż w przypadku stacjonarnych kas biletowych, co będzie wynikało z dalszego procesu cyfryzacji i digitalizacji oraz zmiany pokoleniowej. Videomaty na kolei eliminują istotną lukę w procesie automatyzacji sprzedaży, pozwalając na zachowanie kontaktu z drugim człowiekiem w procesie zakupu biletu – podkreśla Adam Pawlik.

 

Udział zdalnych kanałów sprzedaży w Polregio systematycznie rośnie i w drugim kwartale 2023 roku tę formę zakupu wybrało już 35% podróżnych. Oznacza to, że udział sprzedaży w kanałach zdalnych wzrósł ponad trzykrotnie od 2019 do 2023 roku. Trend ten i potencjał rozwoju rynku wskazują na to, że w przyszłych latach udział sprzedaży w kanałach zdalnych będzie nadal rósł. Stąd też Polregio planuje sukcesywnie zwiększać liczbę różnego rodzaju urządzeń samoobsługowych, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.
*** POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1700 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W 2023 roku z usług POLREGIO skorzysta blisko 100 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

Sobotni dyżur w ZUS ws. rocznej deklaracji dla przedsiębiorców

logo_fb_newZUS przypomina, że każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność, która opłaca składki na własne ubezpieczenia, w 2023 r. po raz pierwszy ma obowiązek złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Służy ono temu, aby ustalić składkę na ubezpieczenie zdrowotne za dany rok na podstawie przychodów/dochodów w nim osiągniętych. Składkę na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok przedsiębiorcy muszą rozliczyć do 22 maja. Płatnicy będą składać takie rozliczenie po raz pierwszy.

Czytaj dalej

Uważaj na fałszywe maile dotyczące rzekomego cyberataku!

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się pod CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.1-403793

Czytaj dalej