Jak wymienić piec z rządową dopłatą?

INFOGRAFIKA CZYSTE POWIETRZE (1875 x 9000) (1406 x 6750) (703 x 3375)We wrześniu rozpocznie się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu “Czyste Powietrze”, którego celem jest walka ze smogiem. Rząd dołoży się wymiany pieców i termomodernizacji budynków. W ramach dofinansowania można dostać nawet 53 tys. zł.

  Czytaj dalej

Kto dowiezie uczniów?

411x0_zso-w-nowodworze-budynek-boiskoOd 3 września tego roku do 21 czerwca 2019 miejscowy samorząd ma zorganizować dowożenie 85 uczniów Szkoły Podstawowej w Nowodworze, czyli prawie tyle co przed rokiem. Najwięcej dzieci, bo 33, będzie dojeżdżać z Trzcianek, 17 z miejscowości Zielony Kąt i 12 z Grabowa Ryckiego. Najmniej uczniów, po kilkoro, będzie dojeżdżać ze wsi Borki, Lendo Wielkie, Jakubówka, Niedźwiedź i Zawitała.

Przewoźnicy, którzy chcą świadczyć tę usługę w formie uczniowskiego biletu miesięcznego, powinni złożyć swoje oferty do sekretariatu Urzędu Gminy Nowodwór, a szczegółowe warunki udziału w przetargu można znaleźć na stronie: www.ugnowodwor.bip.lubelskie.pl.


(fot. arch. UG Nowodwór)

Pracowali zamiast się leczyć

Logo_zusZamiast skupić się na leczeniu podczas zwolnienia lekarskiego dorabiali u drugiego pracodawcy albo prowadzili własny biznes. Na nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego przyłapał ich Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja właśnie podsumowała kontrole zwolnień lekarskich za pierwsze półrocze 2018 roku.

Czytaj dalej

Rodzicu, zarejestruj narodziny dziecka przez internet – współpraca Ministerstw Cyfryzacji i Zdrowia

ministerstwo_cyfryzacji_pion_0Coraz więcej rodziców zamiast iść do urzędu, narodziny swoich dzieci rejestruje online. – Chcemy, aby ta e-usługa była jeszcze popularniejsza – powiedzieli na poniedziałkowej konferencji ministrowie cyfryzacji i zdrowia. W skierowanym do pracowników szpitali i oddziałów ginekologiczno-położniczych liście zachęcają do rozpowszechniania wiedzy o nowej, ułatwionej procedurze rejestracji noworodków.

- Rejestracja narodzin dziecka online to proste, szybkie, bezpieczne i w pełni bezpłatne narzędzie, ale przede wszystkim oszczędność czasu rodziców, którzy w tym ważnym momencie życia mogą – zamiast wizyty w urzędzie – spędzić go z nowym członkiem rodziny – powiedział podczas konferencji minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Informacje z dobrej ręki

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło tę e-usługę 1 czerwca. Aby z niej skorzystać rodzice potrzebują jedynie Profilu Zaufanego i chwili wolnego czasu. Do tej pory w ten sposób zarejestrowano prawie 6 tysięcy dzieci.

- To bardzo dobry wynik, ale chcielibyśmy by jeszcze więcej Polaków z niej korzystało, stąd współpraca z Ministerstwem Zdrowia. Chcemy upowszechnić tę usługę na pierwszej „linii frontu” – w szpitalach. Tam, gdzie rodzice dostają pierwszy podstawowy pakiet informacji, co zrobić po narodzinach dziecka – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

Czytaj dalej