Grzybiarze – apel o rozwagę

Niemal każdego  dnia policja  przyjmuje  zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 

Czytaj dalej

Spotkanie z lokalną historią – Twierdza Dęblin

Zapraszamy do wspólnego poznawania historii lokalnej – tym razem w terenie!aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Pierwsze z planowanych pięciu Spotkań z lokalną historią odbędzie się na terenie Twierdzy Dęblin.
Na miejscu uczestnicy poznają poznają historię Twierdzy na tle odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wiele ciekawostek historycznych dotyczących okolicy. Wykład połączony będzie ze zwiedzaniem obiektu oraz okolicznych miejsc pamięci.
Spotkanie poprowadzi ppłk dr Janusz Zajdzik – przewodnik, wiceprezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło w Dęblinie.

Wyjazd z Ryk o godzinie 11.30.
Koszt 10zł/os.
Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 81 865 16 16

Projekt sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2020.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

357-154869Wspólne działania ryckich kryminalnych i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej z oddziału w Lublinie doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ośmiu nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia działały w lokalach na terenie Ryk i Dęblina. Właścicielom sprzętu grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

 

Czytaj dalej