Dębliniacy najlepsi na Pucharze Pomorza w Taekwon-do ITF

Blisko 200 zawodników z 15 klubów z całej Polski wzięło udział w Pucharze Pomorza w Taekwon-do ITF, który odbył się 14 kwietnia 2018 w Hali Millenium w Kołobrzegu. Reprezentacja Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do wywalczyła 10 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych medali i zapewniła sobie tytuł Najlepszego Klubu Turnieju. Ponadto nasza zawodniczka Mercedes Szulen, zdobywczyni 3 złotych medali, została Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

 

 

 

 

Kobieta z promilami, mężczyzna na zakazie

a1W piątek 30 marca br. policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 37-letnia kobieta prowadziła BMW mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. W czasie kontroli nie miała również przy sobie prawa jazdy. 3 godziny później, na ul. Warszawskiej w Rykach funkcjonariusze zatrzymali dostawczego volkswagena. Jego kierowca, mieszkaniec Chełma, też nie powinien wyjechać na drogę. Posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, a prawo jazdy stracił właśnie za alkohol.

 

Czytaj dalej

Pocisk artyleryjski odnaleziony podczas prac ziemnych na kolei

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwPracownicy firmy remontującej linię kolejową nr 7 w Dęblinie odnaleźli niewybuch z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast poinformowali policję. Funkcjonariusze skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczali pocisk artyleryjski do czasu przybycia saperów. Policja apeluje o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić. Nawet po wielu latach są one bardzo niebezpieczne i grożą wybuchem.

Czytaj dalej