POTRĄCENIE ROWERZYSTY NA PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM

Kierująca toyotą wyjeżdżając z ulicy Lotników Polskich w Dęblinie nie udzieliła pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów doprowadzając do zderzenia. 29-letni cyklista z obrażeniami ciała i trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

a40

Dzisiaj przed godziną  8:00 rano w dęblińscy  policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego rowerem i osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 59-letnia kierująca toyotą wyjeżdzając z ulicy Lotników Polskich w Dęblinie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście znajdującemu się na przejeździe rowerowym.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, nie stwierdzając u nich alkoholu. Cyklista z obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że przejazd dla rowerzystów to powierzchnia jezdni lub torowiska przeznaczona do przejeżdżania przez rowerzystów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Stosowany jest w miejscach, gdzie droga rowerowa lub pas rowerowy przecina poprzeczną jezdnię. Wielokrotnie informowaliśmy, że rowerzyści zaliczani są do grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

KPP RYKI