Koncert z okazji Dnia Kobiet w Kinie Renesans

10 marca w Kinie Renesans odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie rozpoczęły życzenia od Zastępcy  Burmistrza Ryk  Pana Marka Jóźwika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej  w Rykach Pana Ryszarda Bieńczyka . Przybyłe panie zostały obdarowana kwiatami po czym w nostalgiczny nastrój wprowadził nas Michał Pastuszak wraz z zespołem “Poławiacze pereł”. 

 

 

 

Czytaj dalej

Muzeum Sił Powietrznych zaprasza na spotkanie z cyklu MUZEALNE WIECZORY FILMOWE

sssssssssssssssssssssssssssssssssssssMuzeum Sił Powietrznych zaprasza na spotkanie z cyklu MUZEALNE WIECZORY FILMOWE 12 marca 2019 r o godzinie 17.00.

W programie spotkania:

– prezentacja fragmentów filmu dokumentalno- fabularyzowanego pt. „Chwała bohaterom. wspomnienie polskich lotników: F. Żwirko i S. Wigury”

– spotkanie z pomysłodawcą i reżyserem filmu Pawłem Bogoczem

 

Czytaj dalej

Miejsko-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Hej kolęda kolęda”

2628W niedzielny poranek 20 stycznia w Kinie Renesans odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Hej kolęda kolęda” pod patronatem Starosty Ryk Pana Dariusza Szczygielskiego, Burmistrza Ryk Pana Jarosława Żaczka i ks. Kanonika Krzysztofa Czyrki. Konkurs ten odbył się już po raz trzeci we ścisłej współpracy MGCK że Szkolnym Kołem Caritas przy PSP nr 1 w Rykach. Zaprezentowali się soliści i zespoły z terenu Gminy Ryki. Ponadto podsumowaliśmy i wręczyliśmy dyplomy i nagrody w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Okołoświątecznych, który odbył się w 15-16 stycznia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

MGCK RYKI

 

 

Zaśpiewali maleńkiemu

„Wigilijna pastorałka”, „Kolęda warszawska”, „Gore gwiazda Jezusowi” i „Mario czy Ty wiesz”. To tylko kilka z wielu utworów, które wybrali uczniowie z gminy Nowodwór, startujący w tegorocznym konkursie kolęd. Gospodarzem organizowanych po raz czternasty przesłuchań była Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim. 
Czytaj dalej

Miejsko – Gminny Przegląd Jasełek i Widowisk

Miejsko – Gmienne Centrum Kultury w Rykach zaprasza zespoły, grupy teatralne z różnych środowisk oraz grup a1wiekowych, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, z terenu miasta i gminy Ryki do wzięcia udziału w Miejsko – Gminnym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Okołoświątecznych 15 – 16 stycznia 2019r. od godz. 9.00 w Kinie “Renesans”.

Regulamin na stronie MGCK http://mgck.ryki.pl/