Dzień dziecka z gminą Ryki

Gmina Ryki i CKiS w Rykach zapraszają  wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami na wyjątkowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca 2023 r. na terenie pałacowo-parkowym o godz. 13.00

 

a60

Na scenie odbędą się występy artystyczne dzieci. Dodatkowo na terenie zespołu pałacowo-parkowego zorganizowane będą animacje, gry i zabawy dla wszystkich a wisienką na torcie będzie artystyczne show w wykonaniu Lady Famy.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, jak również korzystanie z atrakcji.

Nie możecie tego przegapić!

Czytaj dalej

I Festiwal Piosenki Religijnej

W dniach 26-27.05.2023 r. w sali kina RENESANS zaprezentowali się soliści, chóry oraz zespoły. Na scenie wystąpiły dzieci jak również osoby dorosłe. Repertuar jaki został przygotowany nie jednokrotnie dostarczył wielu wzruszeń jak również uśmiechu i radości.

Eliminacje wojewódzkie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W dniu 31 maja 2023 r. w Kinie “Renesans” odbyły się eliminacje powiatowe do 42.Małego Konkursu RecytatorskiegoOrganizatorami wydarzenia byli : Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Powiat Rycki, Gmina Ryki oraz Centrum Kultury i Sportu w Rykach.
Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z powiatu ryckiego . Występy recytatorskie poprzedziła rozgrzewka dykcyjna , którą przeprowadziła Pani Agnieszka Stępkowska -Pastor.
Jury w składzie :a1
Przewodnicząca Pani Agnieszka Stępkowska-Pastor – instruktor teatralny i żywego słowa w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie
Pani Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – instruktor Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Pani Paulina Milik -Kwas- specjalista ds. ochrony dziedzictwa kulturowego oraz organizacji imprez w Centrum Kultury i Sportu w Rykach,
po wysłuchaniu 21 osób postanowiło nominować do Turnieju Wojewódzkiego organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, który odbędzie się 13-15 czerwca w Lublinie następujące osoby :
1. Wiktorię Bujek
2.Julię Gajewską
3.Piotra Łukasiaka
oraz wyróżnić osoby :
w kategorii klasy I-III:
1.Pawła Zowczaka
2.Antoninę Jabłońską
w kategorii klasy IV-VI:
1.Różę Jońską
2.Zofię Turewicz
3.Amelię Podlaską
4.Paulinę Warowną
5.Kacpra Madonia
6.Anetę Wieczorek
7.Aleksandrę Zowczak
Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i wyróżnienia ufundowane przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach oraz gadżety promocyjne Gminy Ryki. Zaś nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Centrum Kultury i Sportu w Rykach .
Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Starostę Powiatu Ryckiego Pana Dariusza Szczygielskiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy , a osobom nominowanym życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim.

  ·

28 maja 2023 roku w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się eliminacje wojewódzkie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Powiat rycki reprezentowały następujące zespoły:
Zespół Śpiewaczy Kawęczyn
Zespół Śpiewaczy „Moszczanianki”
Zespół Śpiewaczy „Czerniczanki”…

Zobacz więcej

 

WIGILIA MIEJSKA w Rykach

Jak co roku, na terenie zespołu pałacowo- parkowego, odbędzie się Wigilia Miejska. Już od godz.12 trwać będzie Kiermasz a20Bożonarodzeniowy, na którym zakupić będzie można artykuły niezbędne do przygotowania świąt. Swoje rękodzieło i wyroby kulinarne oferować będą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ryki. Nie zabraknie twórców Ludowych oraz lokalnych wytwórców tradycyjnej żywności. Na parkowej scenie zaprezentują się lokalni artyści, w tym szkoły i przedszkola, zespoły śpiewacze, Zespół Tańca Ludowego Ryki, Chór Seniora Relaks, Schola Niebieskie Owieczki oraz Orkiestra Dęta OSP Ryki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W Park Cafe odbywać się będą warsztaty dekorowania pierniczków, a w pałacu, instruktorki MGCK, wykonywać będą wraz z dziećmi ozdoby świąteczne. O godz. 16 życzenia Burmistrza Ryk i wspólne dzielenie się opłatkiem.
W tym dniu zapraszamy całe rodziny.
Świętujmy Boże Narodzenie w Gminie Ryki.