Charytatywne obchody kobiecego święta w szkole

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Nowodworze miały szczególny charakter. Na uroczystość, która odbyła się w piątek 8 marca, oprócz występów artystycznych złożyły się loteria fantowa oraz kiermasz ciast i innych pyszności z przeznaczeniem na cele charytatywne.

a1

Atmosfera piątkowego święta była wyczuwalna w szkole już od rana, ponieważ po szkolnych korytarzach roznosił się zapach pysznych ciast, upieczonych przez rodziców. Uczniowie zaopatrywali się również w niebanalne desery, soki, lemoniadę i inne łakocie.

 

Czytaj dalej

Koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

5 marca w kinie Renesans w Rykach odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na początku zebranych powitał i wygłosił kilka słów Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek. W dalszej części swoim występem uświetnili to wydarzenie także uczniowie ZSZ nr 1 w Rykach, czyli Zespół Rozkręceni Mechanicy ze swoim patriotycznym repertuarem. Na tym muzyczny akcent się nie skończył. Kolejnym i głównym punktem był koncert Pawła Piekarczyka zatytułowany ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI PODZIEMNA ARMIA POWRACA. Aranżacja muzyczna w połączeniu z wyświetlaną grafiką nadała całości podniosłego charakteru. Koncert zgromadził liczną publiczność, która uczciła pamięć o historii naszego kraju.

 

 

Ryccy policjanci wzięli udział w Młodzieżowym Forum Nowych Technologii

27 listopada br. ryccy policjanci uczestniczyli w Młodzieżowym Forum Nowych Technologii które odbyło się w Rykach. Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny i odbyło się w formie platformy służącej zdobywaniu wiedzy, poszerzaniu horyzontów, wymiany doświadczeń i integracji dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego. Podczas panelu dyskusyjnego funkcjonariusze opowiedzieli, czym jest cyberprzemoc oraz przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

Czytaj dalej

Koncert z okazji 105.Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

11 listoda br.  w Kino Renesans Ryki wspólnie świętowaliśmy 105.Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.
Podczas Koncertu Galowego usłyszeliśmy niezastąpioną Orkiestra Dęta OSP Ryki, która towarzyszy nam podczas obchodów wszystkich świąt Narodowych i uroczystości miejskich. Ponadto nastąpiło rozstrzygnięcie I wręczenie nagród Laureatom Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i mogliśmy ponownie wysłuchać pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu nagrodzonych uczestników.
Koncert Galowy był również podsumowaniem całości projektu “Ryki w hołdzie bohaterom” realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Rykach, dofinansowanego ze środków Biura ,,Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa”.
#Niepodległa
Później na scenie Kino Renesans Ryki  odbył się koncert wspaniałego artysty Grzegorza Wilka “NIE TYLKO ELEGIA” do wierszy K.K.Baczyńskiego przy akompaniamencie wybitnego Jacka Szwaj

Źródło: CKiS w Rykach

Ryki i okolice pod okupacją niemiecką – spotkanie w CKiS w Rykach

W dniu 29 października 2023 r. w Izbie Pamięci “Orlika ” w Centrum Kultury i Sportu w Rykach odbyło się Spotkanie z lokalną historią oraz wykład pt. ” Ryki i okolice pod okupacją niemiecką”.
Wykład przeprowadził pan dr. Marcin Paluch – historyk i wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie .
Spotkanie dofinansowano ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa” w ramach zadania “Ryki w hołdzie bohaterom “