230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA – PROGRAM UROCZYSTOŚCI MIEJSKICH.

Przebieg Uroczystości 3.05.2021 r. ffffffffffffffffffffffffffffff

 

 

  • 10:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez księży dęblińskich parafii  – Kościół pw. Św. Piusa V Papieża w Dęblinie
    Msza dostępna online na portalu społecznościowym Facebook – profil Miasto Dęblin
  • 11:00 Delegacja Władz Samorządowych Miasta Dęblin złoży wiązanki i zapali znicze na dęblińskich Miejscach Pamięci Narodowej

Zostań w Domu! Uczestnicz ONLINE

Chętne delegacje zapraszamy do złożenia wieńców, wiązanek i zniczy o dogodnej dla Państwa godzinie.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich obecnych wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie dystansu społecznego.

 

Warsztaty z obsługi “Genially” – popularnej platformy do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach została beneficjentem plakat_geniallyprogramu “Partnerstwo dla Książki”. W związku z tym przystępujemy do realizacji projektu “Przyszłość Planety”. Jednym z zaplanowanych przez nas działań są warsztaty z obsługi “Genially” – popularnej platformy do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści.  Warsztaty są skierowane do osób od 13-go roku życia. Prowadzone będą przez Panią Agnieszkę Halicką – ambasadorkę Genially w Polsce – pionierkę wykorzystywania tego narzędzia.  Warsztaty prowadzone będą w formule on-line, 3 spotkania po 3 godziny, jeden raz w tygodniu. Uczestnicy tych warsztatów, na podstawie fabuły książek, stworzą własne escape-roomy. Powstałe w ten sposób prace będą mogły wziąć udział w konkursie, w którym przewidziane zostały nagrody finansowe.

STREAMING LIVE 30 STYCZNIA g. 18:45

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaSTREAMING LIVE 30 STYCZNIA g. 18:45

Stream to opowieść o stracie, rozumianej jako tragedia, ale również jako zmiana. Odchodzenie, znikanie, kult i pamięć o zmarłych to uniwersalne doświadczenia, towarzyszące ludzkości od zawsze. Jakie formy przybierają w epoce cyfrowej? W jaki sposób współczesny człowiek przechodzi rytuał pożegnania? Jak radzi sobie z pustką i zapomnieniem?

 

Inspirowany greckimi mitami i prawdziwymi wydarzeniami spektakl o cyfrowej e-generacji, dla której wirtualna przestrzeń staje się ważniejsza od życia. Kore, współczesna e-girl ucieka od swej chronicznie chorej matki Demeter w świat internetowych relacji i streamów. Razem z poznanym w sieci Narcyzem snuje marzenia o śmierci. Kiedy wirtualne fantazje nastolatków materializują się w realnym świecie, do akcji wkraczają greccy bogowie. Czy woda z Lete – rzeki zapomnienia uleczy ból?

 

Spektakl czerpie materiał dramaturgiczny z mitologicznej historii bogini Demeter, której córka – Kore została porwana przez Hadesa, gdy na łące pod Enną schyliła się po kwiat narcyza. Odwołuje się także do współczesnych aktów przemocy, m.in. do zdarzenia z 2019 roku – w Utica w stanie Nowy York dwudziestojednoletni Brandon Clark zamordował Biancę Devins, osiemnastoletnią e-girl, i zamieścił relację z jej morderstwa na internetowej platformie Discord. Tematy mityczne znajdują tu swoje odbicie w wirtualnych przestrzeniach i na odwrót – zjawiska zaczerpnięte z Facebooka i Instagrama wpisują się w strumień antycznego uniwersum.

 

Bilety dostępne na www.online.trwarszawa.pl  

Przedsprzedaż 29,90 zł
W dniu wydarzenia 39,90 zł
Specjalna oferta dla grup zorganizowanych!

 

Spektakl powstał w ramach nagrody Debiut TR, powołanej w listopadzie 2015 roku w TR Warszawa. Wyróżnienie przyznawane jest co roku na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie, organizowanym przez Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Celem nagrody jest wspieranie rozwoju artystycznego młodych twórców i twórczyń teatru. Nagrodzony reżyser lub reżyserka otrzymuje zaproszenie do zrealizowania przedstawienia w TR Warszawa w kolejnym sezonie teatralnym.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

kkkkkMiejsko-Gminne Centrum kultury w Rykach oraz Szkolne Koło Caritas nr 3 przy PSP nr 1 w Rykach zapraszają na Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” pod honorowym patronatem Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka i Proboszcza Parafii Stanisława Chodźki.

  • Konkurs przeznaczony jest dla solistów, zespołów i duetów z terenu miasta i gminy Ryki.

  • Uczestnicy Konkursu prezentują 1 utwór (kolęda lub pastorałka) wyłącznie w języku polskim.

  • Podstawą zgłoszenia do Konkursu jest nadesłanie linku do sfilmowanej prezentacji lub zgranie jej na dowolnym nośniku pamięci i dostarczenie wraz z wypełnioną kartką zgłoszenia do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach ul. Warszawska 11 lub na adres e-mail: centrumkultury.ryki@wp.pl do dnia 25.01.2021r.

Regulamin

Karta Zgłoszenia

Klauzula Informacyjna

 

Wirtualny Koncert Życzeń dla Babci i Dziadka

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaDzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami!
Chcesz zaskoczyć swoją babcię muzyczną niespodzianką? Chętnie pomożemy.
Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do złożenia życzeń swoim bliskim za pośrednictwem naszego Wirtualny Koncert Życzeń!
Jak to zrobić?
-> nagraj życzenia wideo dla Babci lub Dziadka – zaśpiewaj piosenkę, przeczytaj wiersz, pokaż swoją laurkę lub powiedz jak bardzo ich kochasz – forma życzeń jest dowolna
-> prześlij nagranie do nas – przez Messenger lub e-mail: centrumkultury.ryki@wp.pl, bądź za pomocą Wetransfer do 18.01.2021
-> 21 stycznia 2021 oglądajcie wspólnie z Babcią i Dziakiem Wirtualny Koncert Życzeń na naszym kanale Youtube
Spośród osób, które prześlą do nas życzenia rozlosujemy bezpłatne wejściówki do Kina Renesans.

 

Wesołych Świat Bożego Narodzenia

choinka3Wesołych Świat Bożego Narodzenia 

 

 

życzy redakcja

LRY24.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga konkurs!!!

 

kkkkkkkkkkkkkkkkkk-1Już od środy 30 grudnia br. będzie można wygrać płytę z kolędami.

Płyta została nagrana przez Ognisko Muzyczne w Rykach, w wykonaniu podopiecznych ogniska.

Patronat medialny LRY24.pl

Konkurs fotograficzny

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhLubisz robić zdjęcia? Interesujesz się fotografią? Ten konkurs jest dla Ciebie!

MGCK zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym “Moje ulubione miejsce – pocztówka z Ryk” pod honorowym patronatem burmistrza Ryk Jarosława Żaczka.

Na Wasze prace czekamy do 30 listopada 2020.

Szczegóły konkursu dostępne na stronie MGCK
http://mgck.ryki.pl/…/konkurs-fotograficzny-moje…/