Piłkarki zagrały o Puchar Tymbarku

Trzy żeńskie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Legion” Grabów Szlachecki wystąpiły w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najstarszy zespół U-12 zajął drugie miejsce, najmłodsze zawodniczki, startujące w kategorii U-8, zakończyły rywalizację na trzeciej pozycji, a dziewczynki z drużyny U-10 zostały sklasyfikowane na miejscach 5 – 8.

Wszystkie zespoły najpierw rywalizowały w grupach. Drużyna U-12 wygrywała kolejno – 3:0 z AP Biała Podlaska, 6:0 z rywalkami z Zamościa i 5:0 z Ludwinem. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie ćwierćfinałowe, w którym podopieczne Gustawa Serafina poradziły sobie z zespołem z Józefowa nad Wisłą. – Półfinał z “Suchowicz Team” był bardzo wyrównany. W podstawowym czasie gry było 2:2, ale to my okazaliśmy się bardziej skuteczni w rzutach karnych, wygrywając 2:1. Niestety w finałowym meczu musieliśmy uznać wyższość rywalek z “Unii” Lublin, które strzeliły nam 5 bramek, a my tylko jedną – relacjonuje Gustaw Serafin.

 

Na trzecim stopniu podium stanęła najmłodsza drużyna “Legionu”, złożona w większości z przedszkolaków, która stoczyła kilka zaciętych meczów. Nagrodą za zaangażowanie, determinację i wolę walki były brązowe medale.

 

W kategorii U-10 piłkarki z Grabowa Szlacheckiego grały ze zmiennym szczęściem. W fazie grupowej pokonały 7:2 “Unię” Wilkołaz, uległy 1:4 zespołowi “Suchowicz Team” i wygrały 3:1 z Majdanem Górnym. Rywalizację zakończyły na ćwierćfinale, w którym przegrały 1:5 z “Unią” Lublin.

 

 

W najstarszej kategorii “Legion” reprezentowały: Julia Beczek, Roksana Garbus, Wiktoria Grzyb, Klaudia Jędrych, Anastazja Jońska, Lena Kalbarz, Maja Mateńka, Patrycja Pieńkosz, Natalia Rodak i Amelia Taperek.

 

 

W składzie drużyny U-8 znalazły się: Zuzanna Bakierska, Barbara Gajaszek, Nikola Jończyk, Zuzanna Kajda, Zofia Niedziela, Zuzanna Opieka, Maja Pawlak, Alicja Pikuła, Alicja Surmacz i Nikola Wawer.

“Legion” Grabów Szlachecki z kategorii U-10 reprezentowały: Maja Beczek, Magdalena Gorzkowska, Julia Grabus, Antonina Gudala, Julia Janiszek, Jagoda Mateńka, Maja Niedziela, Katarzyna Opieka, Judyta Sowa i Kamila Wojtaś.

 

IAS

(fot. UKS “Legion” Grabów Szlachecki)