WYPADEK W STĘŻYCY

18 września br.  w Stężycy kierująca osobową mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Peugeot w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 26—letni kierowca peugeota i 6 miesięczne dziecko.  Policja apeluje o rozwagę na drodze!

18 września br.   dyżurny dęblińskiego komisariatu przed  godziną  13:00 został powiadomiony, że  w   miejscowości Stężyca  doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. W obu pojazdach przewożone były dzieci.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 68-letnia mieszkanka  powiatu ryckiego  kierując pojazdem marki Mazda w miejscowości Stężyca  jadąc ulica Piaskową na skrzyżowaniu dróg  nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu peugeotowi , w  wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

W samochodzie Peugeot  oprócz 26-letniego  kierującego znajdowało się troje pasażerów, w tym dwoje dzieci.  Mężczyzna i 6 miesięczne dziecko zostali przetransportowani do szpitala.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca mazdą 68-letnia mieszkanka powiatu ryckiego również wiozła dwoje dzieci, na szczęcie nie doznali żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga  kierujących,  w  wyniku którego ustalili, że byli  oni trzeźwi.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia.

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak
KPP RYKI