Po drugiej stronie szklanego ekranu

Zaskoczenie! To słowo najczęściej padało z ust uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowodworze, którzy mieli okazję sprawdzić jak od kuchni wygląda praca w Telewizji Polskiej.

Siedzibę publicznego nadawcy zwiedzała grupa prawie 20 gimnazjalistów z klas pierwszych, którzy odwiedzili m.in. redakcję sportową, a także studia, w których powstają “Pytanie na śniadanie”, “Jaka to melodia” czy prognozy pogody oraz telewizyjne muzeum.

 

- Nasi uczniowie byli zaskoczeni choćby wielkością tych pomieszczeń, które na szklanym ekranie wyglądają naprawdę imponująco. Mieli również okazję porozmawiania z pracownikami, którzy ujawnili nieco tajemnic nagrywania albo realizacji programów na żywo. Co może zaskakujące większość gimnazjalistów stwierdziła, że gdyby swoją przyszłość miała związać z telewizją to raczej byłaby to praca operatorów kamer czy montażystów, a nie pokazywanie się na wizji – podsumowuje pomysłodawczyni wyjazdu Karolina Bernat, która razem z Urszulą Kardas opiekowały się wycieczką.

 

Drugim etapem wyprawy do stolicy był spektakl “Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo. Gimnazjaliści byli pod wrażeniem uwspółcześnionej wersji dramatu Williama Szekspira, pełnej wątków znanych z życia dzisiejszej młodzieży, a związanych na przykład z problemem zażywania narkotyków czy relacjami międzypokoleniowymi. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla żeńskiej części wycieczki, była wspólna sesja zdjęciowa z aktorem, który w spektaklu zagrał tytułową rolę Romea.

 

(fot. ZSO w Nowodworze)